Дуда прибув до Китаю: плнує обговорити війну РФ проти України
Джерело: пресслужба президента Польщі
23 червня президент Польщі Анджей Дуда прибув до Китаю з офіційним візитом. Основними темами переговорів стануть безпека в Європі, зокрема війна РФ проти України, та економічні питання.
Дуже важливою буде політична складова. Ми маємо війну в Україні, а також гібридну атаку Білорусі на польський кордон, де білоруська влада вже три роки штовхає проти нас мігрантів, змушуючи їх намагатися нелегально перетнути кордон, – зазначив Дуда на початку візиту.
Глава Польщі зазначив, що це також пов’язано з економічними питаннями, коли мовиться про співпрацю з Китаєм, адже однією з найважливіших пропозицій КНР є так звана ідея “Один пояс, один шлях”, тобто створення шляхів сполучення, які б дозволили доставляти китайські товари до Європи наземним транспортом.
Цей візит має велике значення для нашої безпеки в Європі. Ми знаємо, що Китай — наддержава, ми знаємо, що він має дружні відносини не тільки з Білоруссю, а й з Росією, а Росія сьогодні є агресором в Україні. І саме про це я хотів би поговорити з головою Сі Цзіньпіном. Не секрет, що вплив Китаю, зокрема й на РФ, величезний. На мою думку, вкрай важливо донести наше бачення цього питання до Сі Цзіньпіна, — зауважив лідер Польщі.
Анджей Дуда, вказуючи на економічну складову візиту, також висловив сподівання на збільшення китайських інвестицій у Польщу.
24 червня в Пекіні заплановані політичні переговори — з головою КНР Сі Цзіньпіном, а також з прем’єр-міністром Лі Цяном і головою постійного комітету китайського парламенту Чжао Лей.
Зауважимо, раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України. Він заявив, що німецькі та європейські інтереси у сфері безпеки напряму пов’язані з війною РФ проти України.
- Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.
- Офіційні особи США очікують, що наступного тижня заможні демократичні країни G7 надішлють нове жорстке попередження меншим китайським банкам через допомогу Росії в ухиленні від західних санкцій.
- Китай, пропустивши мирний саміт щодо України, лобіював свій альтернативний план. Про це заявили 10 дипломатів, один із яких назвав кампанію Пекіна “прихованим бойкотом” глобальної зустрічі у Швейцарії.
- Президент Фінляндії Александр Стубб вважає, що Китай може зіграти ключову роль у встановленні миру в Україні.
- Сполучені Штати та інші країни можуть вжити заходів проти китайських фірм і фінансових установ через підтримку КНР російської війни проти України.
У Росії, очевидно, почали розробляти стратегію впливу на майбутнього канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.
Український банк пуповинної крові Hemafund уклав угоду з ізраїльською компанією Pluri щодо закупівлі 12 000 доз препарату PLX-R18 для лікування гострої променевої хвороби.
13 квітня у Вербну неділю російська армія вдарила “Іскандерами” по центральній частині Сум. Тоді стало відомо про загибель 36 осіб, серед котрих згодом ідентифікували жительку міста Олену Бондаренко, яка потрапила в епіцентр російського обстрілу.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.
У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.