Дуда прибув до Китаю: плнує обговорити війну РФ проти України

Джерело: пресслужба президента Польщі

23 червня президент Польщі Анджей Дуда прибув до Китаю з офіційним візитом. Основними темами переговорів стануть безпека в Європі, зокрема війна РФ проти України, та економічні питання.

Дуже важливою буде політична складова. Ми маємо війну в Україні, а також гібридну атаку Білорусі на польський кордон, де білоруська влада вже три роки штовхає проти нас мігрантів, змушуючи їх намагатися нелегально перетнути кордон, – зазначив Дуда на початку візиту.

Глава Польщі зазначив, що це також пов’язано з економічними питаннями, коли мовиться про співпрацю з Китаєм, адже однією з найважливіших пропозицій КНР є так звана ідея “Один пояс, один шлях”, тобто створення шляхів сполучення, які б дозволили доставляти китайські товари до Європи наземним транспортом.

Цей візит має велике значення для нашої безпеки в Європі. Ми знаємо, що Китай — наддержава, ми знаємо, що він має дружні відносини не тільки з Білоруссю, а й з Росією, а Росія сьогодні є агресором в Україні. І саме про це я хотів би поговорити з головою Сі Цзіньпіном. Не секрет, що вплив Китаю, зокрема й на РФ, величезний. На мою думку, вкрай важливо донести наше бачення цього питання до Сі Цзіньпіна, — зауважив лідер Польщі.

Анджей Дуда, вказуючи на економічну складову візиту, також висловив сподівання на збільшення китайських інвестицій у Польщу. 

24 червня в Пекіні заплановані політичні переговори — з головою КНР Сі Цзіньпіном, а також з прем’єр-міністром Лі Цяном і головою постійного комітету китайського парламенту Чжао Лей.

Зауважимо, раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України. Він заявив, що німецькі та європейські інтереси у сфері безпеки напряму пов’язані з війною РФ проти України.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.