Дуда вшанував воїнів УНР

Джерело: канцелярія президента Польщі/X

Ввечері, 14 серпня, президент Республіки Польща Анджей Дуда поклав вінок до Пам’ятника воякам УНР, полеглим у польсько-радянській війні на православному цвинтарі у варшавському районі Воля.

Вже третій рік поспіль глава польської держави вшановує воїнів Української народної республіки, котрі у 1920 році під час Варшавської битви разом із поляками боролися проти більшовиків.

Кореспондентка Радіо Свобода поінформувала, що з 2018 року заходи вшанування відбуваються у межах акції “Полум’я братерства”. Це ініціатива скаутських організацій – польських харцерів і українських пластунів. У переддень Варшавської битви, вони зустрічаються на православному цвинтарі біля могил воїнів УНР на вшанування союзницької підтримки за незалежність.

Зауважується, що участь польського президента у такому заході українська громада вважає “жестом єднання”, котрий нині “дуже важливий у час, коли Україна захищає свою незалежність від російського агресора, проти того ж, що і понад 100 роки тому боролися поляки”.

Довідка. 13-15 серпня 1920 року на околицях Варшави сталася битва польсько-більшовицької війни. Вирішальний бій отримав назву “Диво на Віслі”. УНР разом із польськими військовослужбовцями завдали нищівної поразки Червоній армії.

Битва зупинила поширення більшовицької революції на Західну Європу. Відтак це забезпечило збереження незалежності Польщі.

  • 86 років тому – 23 травня 1938 року – у Роттердамі (Нідерланди) було вбито полковника Армії УНР, голову Організації українських націоналістів Євгена Коновальця.
  • 22 травня 1879 року у Полтаві народився Симон Петлюра – журналіст, літературний і театральний критик, голова Директорії, Головний Отаман військ і флоту УНР.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.