Дуда: «З 1989 року безпекова ситуація у Польщі не була настільки напруженою, як нині»

Джерело: PolskieRadio

9 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що безпекова ситуація у Польщі не була настільки напруженою протягом десятиліть.

Дуда зауважив, що війна за східним кордоном — це не лише можливість допомогти Україні, а й необхідність відповісти на загрози, що випливають із цього конфлікту.

Лідер Польщі запевнив, що країна робить висновки з повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Поза сумнівом, з 1989 року Республіка Польща не була в такій специфічній безпековій ситуації, як нині, про яку ми всі чудово знаємо з 24 лютого 2022 року, коли росія напала на Україну. Відтоді за нашим східним кордоном, сміливо можна сказати, триває повномасштабна війна, в якій Україна обороняється від російської агресії. Ми підтримуємо Україну, але, звісно, ​​ми також повинні боротися з загрозами, що виникають. І ми це робимо, — зазначив Дуда.

Зауважимо, 17 вересня у Польщі стартували відкриті військові навчання “Осінній вогонь-2023” з американською технікою, за 80 кілометрів від кордону з РФ. У маневрах на полігоні в центрі навчання військ у Бемово-Піську, задіяні танки Abrams та реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Раніше Анджей Дуда заявив, що країна НАТО планує витратити на оборону понад 4% свого валового внутрішнього продукту наступного року через занепокоєння безпекою на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

  • У серпні Державний департамент США схвалив заявку Польщі на закупівлю ударних вертольотів AH-64E Apache, двигунів та іншого обладнання на суму до 12 мільярдів доларів.
  • Заступник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин заявив про подальші спроби російської розвідки залучити людей, які працюватимуть проти Польщі.
  • Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни.
  • У Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.