Дуда: «З 1989 року безпекова ситуація у Польщі не була настільки напруженою, як нині»
Джерело: PolskieRadio
9 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що безпекова ситуація у Польщі не була настільки напруженою протягом десятиліть.
Дуда зауважив, що війна за східним кордоном — це не лише можливість допомогти Україні, а й необхідність відповісти на загрози, що випливають із цього конфлікту.
Лідер Польщі запевнив, що країна робить висновки з повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Поза сумнівом, з 1989 року Республіка Польща не була в такій специфічній безпековій ситуації, як нині, про яку ми всі чудово знаємо з 24 лютого 2022 року, коли росія напала на Україну. Відтоді за нашим східним кордоном, сміливо можна сказати, триває повномасштабна війна, в якій Україна обороняється від російської агресії. Ми підтримуємо Україну, але, звісно, ми також повинні боротися з загрозами, що виникають. І ми це робимо, — зазначив Дуда.
Зауважимо, 17 вересня у Польщі стартували відкриті військові навчання “Осінній вогонь-2023” з американською технікою, за 80 кілометрів від кордону з РФ. У маневрах на полігоні в центрі навчання військ у Бемово-Піську, задіяні танки Abrams та реактивні системи залпового вогню HIMARS.
Раніше Анджей Дуда заявив, що країна НАТО планує витратити на оборону понад 4% свого валового внутрішнього продукту наступного року через занепокоєння безпекою на тлі повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- У серпні Державний департамент США схвалив заявку Польщі на закупівлю ударних вертольотів AH-64E Apache, двигунів та іншого обладнання на суму до 12 мільярдів доларів.
- Заступник міністра-координатора польських спецслужб Станіслав Жарин заявив про подальші спроби російської розвідки залучити людей, які працюватимуть проти Польщі.
- Польща викликала посла Росії після коментарів президента Володимира Путіна про кордони Другої світової війни.
- У Міноборони Польщі повідомили про дислокування нової військової частини в місті Чарна-Білостоцька, що за 30 км від кордону з РБ.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.
У найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.
У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.