Двох бойовиків, які воювали проти ЗСУ, засудили до 10 та 15 років ув’язнення

Джерело: СБУ

Двох бойовиків, які вступили до окупаційних угруповань РФ та воювали проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 10 та 15 років ув’язнення.

Українські захисники взяли обох бойовиків у полон під час контрнаступальних операцій ЗСУ під Бахмутом.

У ході досудового розслідування затримані надали свідчення про воєнні злочини рашистів на сході України.

Серед них – використання заборонених фосфорних бомб проти цивільної інфраструктури міста Попасна, що на Луганщині, та розграбування Миронівської ТЕС і приватних будинків у Донецькій області.

З огляду на співпрацю зі слідством, суд призначив одному зловмиснику 10 років тюрми, інший – проведе за ґратами 15 років.

За даними слідства, один із засуджених воював проти України ще з 2014 року. Тоді він, мешканець Луганщини, приєднався до терористичних угруповань російського бойовика Козіцина та обстрілював позиції АТО в районі Світлодарської дуги.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ він приєднався до складу 85-ї окремої мотострілецької бригади Збройних сил Росії.

Перебуваючи у лавах загарбників, брав участь у боях у районі Бахмута, у тому числі для стримування українського контрнаступу поблизу селища Кліщіївка.

Ще одним засудженим є житель Луганщини, який у лютому 2022 року “мобілізувався” до 6-го мотострілецького “козачого” полку 2-го армійського корпусу країни-агресорки.

Після зарахування до окупантів їхній поплічник пройшов на полігоні тактичну та вогневу підготовку для ведення штурмових дій в умовах міської інфраструктури.

Згодом зловмисника “відрядили” на Бахмутський напрямок, де він обстрілював бойові позиції українських військ неподалік селища Курдюмівка.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.