Двоє киян за вказівкою РФ готували теракт у Львові: планували підірвати райвідділ поліції

Джерело: Служба безпеки України

Двоє мешканців Києва, яких завербували російські спецслужби, готували теракт у Львові. Фігуранти повинні були підірвати адмінбудівлю місцевого районного відділку поліції.

Встановлено, що затримані планували пронести у держустанову пакет з саморобним вибуховим пристроєм (СВП). У цей момент російські спецслужбісти мали б дистанційно підірвати вибухівку разом із своїми агентами.

Виконавцями ворожого завдання стали двоє мешканців столиці. Спершу спецслужби РФ завербували 22-річну киянку, яка шукала легких заробітків у телеграм-каналах.

Її завербував співробітник російського ГРУ і дав “тестове” завдання – розклеювати у Києві листівки з фейками російської пропаганди.

Згодом фігурантку відрядили до Львова для підготовки теракту проти українських правоохоронців. До здійснення злочину вона залучила свого знайомого киянина.

Після прибуття у Львів зловмисники отримали від куратора координати схрону, з якого забрали СВП, замаскований під вогнегасник.

Також поблизу райвідділку поліції вони збирались встановити приховану відеокамеру з віддаленим доступом для окупантів, яка мала фіксувати переміщення агентів та наслідки теракту.

Контррозвідка СБУ завчасно викрила обох агентів, задокументувала їхні злочини і затримала “на гарячому”, коли вони наближалися з вибухівкою до поліцейського підрозділу.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.