Двоє киян за вказівкою РФ готували теракт у Львові: планували підірвати райвідділ поліції
Джерело: Служба безпеки України
Двоє мешканців Києва, яких завербували російські спецслужби, готували теракт у Львові. Фігуранти повинні були підірвати адмінбудівлю місцевого районного відділку поліції.
Встановлено, що затримані планували пронести у держустанову пакет з саморобним вибуховим пристроєм (СВП). У цей момент російські спецслужбісти мали б дистанційно підірвати вибухівку разом із своїми агентами.
Виконавцями ворожого завдання стали двоє мешканців столиці. Спершу спецслужби РФ завербували 22-річну киянку, яка шукала легких заробітків у телеграм-каналах.
Її завербував співробітник російського ГРУ і дав “тестове” завдання – розклеювати у Києві листівки з фейками російської пропаганди.
Згодом фігурантку відрядили до Львова для підготовки теракту проти українських правоохоронців. До здійснення злочину вона залучила свого знайомого киянина.
Після прибуття у Львів зловмисники отримали від куратора координати схрону, з якого забрали СВП, замаскований під вогнегасник.
Також поблизу райвідділку поліції вони збирались встановити приховану відеокамеру з віддаленим доступом для окупантів, яка мала фіксувати переміщення агентів та наслідки теракту.
Контррозвідка СБУ завчасно викрила обох агентів, задокументувала їхні злочини і затримала “на гарячому”, коли вони наближалися з вибухівкою до поліцейського підрозділу.
Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
- У Тернополі затримали агентурну пару РФ, яка прибула до міста з Полтавщини з метою влаштувати подвійний теракт біля місцевого ТЦК.
- У Запоріжжі затримано двох російських агентів, які планували вчинити теракт поряд з військовою частиною 25 березня – у День СБУ.
- СБУ затримала ворожого агента, 26-річного мешканця Львова, який за вказівкою РФ готував теракт поблизу ТЦК в Кривому Розі.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.