«Дискримінує жінок»: у Великій Британії рентгенологи проти оподаткування бюстгальтерів

Джерело: The Telegraph

У Великій Британії лікарі-рентгенологи виступають проти оподаткування бюстгальтерів, адже вважають це дискримінацією жінок.

Відповідну заяву зробили члени Товариства рентгенологів на своїй щорічній конференції.

За словами рентгенологів, бюстгальтери є предметом першої необхідності й не повинні оподатковуватися.

“Впровадження ПДВ на бюстгальтери непропорційно впливає на жінок. Оподаткування бюстгальтерів можна вважати дискримінаційним відповідно до закону про рівність 2010 року. Попри те, що носіння бюстгальтера може не спричинити жодних захворювань, є ризик виникнення деяких проблем з опорно-руховим апаратом, особливо якщо ви носите більший розмір чашечки”, – зазначили лікарі.

За їхніми словами, жінки, які носять бюстгальтер із чашкою розміру D та вище, часто відчувають біль у спині, ломоту в плечах і шиї через велику вагу грудей.

Водночас носіння якісного, добре підібраного бюстгальтера може полегшити ці проблеми й скоротити час, витрачений на лікарняний через проблеми з опорно-руховим апаратом.

У своїй заяві лікарі прирівнюють бюстгальтери до менструальних засобів, які є предметом першої необхідності й не мають оподатковуватися.

За даними The Telegraph, у січні 2024 року у Великій Британії скасували ПДВ на прокладки, тампони та менструальні чаші. Це сталося після дворічної кампанії від різноманітних брендів, продавців і жіночих організацій.

Одначе, залишився 20% податок на білизну для менструації, яка є альтернативою використанню тампонів і прокладок, оскільки її кваліфікували як одяг.

Станом на сьогодні у Великій Британії лише жінки, які перенесли операцію через рак молочної залози, звільняються від сплати ПДВ при купівлі певних бюстгальтерів.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.