«Дюна: Частина друга» за перші вихідні в прокаті стала найуспішнішим фільмом 2024 року

Джерело: Variety

Науково-фантастична картина “Дюна: Частина друга” режисера Дені Вільнева за підсумками першого вікенду в прокаті стала найуспішнішим фільмом 2024 року в плані фінансів.

Як розповіли у виданні, прогнози аналітиків справдилися – за минулі вихідні картина з Тімоті Шаламе і Зендеєю в головних ролях зібрала 81,5 мільйона доларів у країнах Північної Америки та ще 97 мільйонів у 71 іншій країні світу, зокрема й в Україні.

Таким чином, загалом за перший вікенд у прокаті “Дюна 2” зібрала 178,5 мільйонів доларів, що є найвищим показником серед усіх фільмів, випущених від початку 2024 року.

При цьому, за даними агентства, кінокомпанії Warner Bros. і Legendary Entertainment витратили на виробництво фільму приблизно 190 мільйонів доларів і ще 100 мільйонів доларів на промо-кампанію.

Відтак, щоб вийти в нуль, йому ще потрібно зібрати 111,5 мільйонів доларів, що здається цілком здійсненним завданням. Тим більше з огляду на той факт, що картину ще не випустили в Китаї та Японії – двох найбільших кіноринках світу.

Водночас, за даними кінодистриб’ютора Kinomania Film Distribution, за перший вікенд прокату в Україні стрічка встановила абсолютний рекорд для фільмів Warner Bros. в нашій країні з початку повномасштабного вторгнення – 32,6 млн грн.

Також стрічка увійшла до трійки найуспішніших стартів фільмів Warner Bros. в Україні за всю історію. “Дюна: Частина друга” поступилася лише картинам “Дюна” (2021 року) та “Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда” (2018 року) – 34,3 млн грн та 39,2 млн грн в перші дні прокату.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.