Економіка України зазнала збитків на понад 400 млн євро через страйк на кордоні з Польшею

Джерело: брифінгу у Медіацентрі Україна – Укрінформ

Віцепрезидент Асоціації міжнародних автоперевізників Володимир Балін заявив, що економіка України вже зазнала збитків на понад 400 млн євро через страйк польських перевізників. За оцінкою Федерації роботодавців України, збитки українських перевізників із розрахунку внутрішньої дохідності на добу становить 350 євро за простій.

За його словами, ситуація нині критична. Він наголосив, що польські протестувальники порушують умови страйку. Віцепрезидент додав, що через порушення з їхнього боку, ймовірно, можна добитися його скасування.

“Є порушення з боку страйкарів. Вони, коли писали заяви у гміни (адміністративі одиниці в Польщі – ред.), вказували, що будуть пропускати певні види товарів, зокрема гуманітарку та небезпечні вантажі, наприклад, паливо. На сьогодні є відповідні особи, які фіксують, що це не здійснюється, і фактично ці машини стоять в загальній черзі. Це все накопичується і доводиться до влади Польщі. І ми сподіваємося, що за порушення умов страйку він буде скасований, і відповідно поліція зробить так, щоб був проїзд”, – наголосив Володимир Балін.

Також адвокати готуватимуть листи, що блокування є реальною загрозою життю та здоров’ю водіїв.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.