Економіка Великобританії щороку втрачає €13 млрд через болісні менструації у жінок

Джерело: Euronews

Економіка Великобританії втрачає 11 мільярдів фунтів (13 мільярдів євро) щороку через відсутність жінок на роботі через болісні менструації, ендометріоз, фіброміому та кісти яєчників.

Водночас близько 60 000 жінок не можуть працювати через симптоми менопаузи. Витрати через ці симптоми, такі як припливи та труднощі зі сном, складають приблизно 1,8 мільярда євро на рік.

Автори зазначають, що якщо додатково інвестувати 1 фунт стерлінгів (1,19 євро) в акушерські та гінекологічні послуги на одну жінку в Англії, то віддача для економіки становитиме приблизно 379,2 мільйона євро.

У звіті також підкреслюється, що місцеві органи влади з більшим етнічним розмаїттям мають менший доступ до послуг з охорони здоров’я жінок, а ті, що живуть в умовах бідності, мають гірші результати щодо здоров’я жінок.

Докторка Рані Такар, президентка Королівського коледжу акушерів-гінекологів, сказала у заяві, що новий звіт представив “переконливі економічні аргументи на користь інвестування в здоров’я жінок”.

“Більш ефективно розв’язуючи питання здоров’я жінок, ми можемо полегшити значний економічний тягар, такий як прогули і втрата продуктивності на робочому місці, що в кінцевому підсумку принесе користь бізнесу і економіці в цілому”, – сказала докторка Лейла Маккей.

Минулого року опитування показало, що майже всі з 3 000 респонденток відчували біль під час менструації, причому майже 60 відсотків сказали, що біль під час менструації був сильним.

Більш ніж половина опитаних зазначили, що їм було важко отримати доступ до лікування або підтримки, а 47% сказали, що на їхньому робочому місці їх “не сприймають серйозно у зв’язку з їхніми місячними”.

В Штатах дослідження, опубліковане у 2023 році, підрахувало, що жінки, які пропускають роботу через симптоми менопаузи, коштують економіці країни 1,8 мільярда доларів на рік.

Дослідники також підрахували, що медичні витрати, пов’язані з менопаузою для жінок, становлять 24,8 мільярда доларів.

Громадські організації 1 липня влаштували у Кракові акцію біля приміщення колишнього Генерального консульства Росії.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

Рекордні температури червня 2025 року охопили Європу, спричинивши низку трагічних випадків та серйозні обмеження. Європейські країн вже запровадила червоний – найвищий рівень небезпеки.

Українська тенісистка Даяна Ястремська здобула сенсаційну перемогу над другою сіяною турніру Коко Гофф у першому раунді Вімблдону-2025. Поєдинок завершився з рахунком 7:6(3), 6:1 на користь українки.

1 липня Верховий Суд Польщі визнав дійсними вибори президента 2025 року. Відповідно обраним главою держави став Кароль Навроцький.