Ексголові Господарського суду Львівщини зменшили заставу до 10 млн
Джерело: ЦПК
Апеляційна палата ВАКС розглянула апеляційну скаргу захисту і вирішила зменшити колишньому голові Господарського суду Львівської області Василю Артимовичу розмір застави до 10 млн грн.
У грудні Артимович отримав підозру у справі НАБУ про ймовірний хабар в розмірі 1 млн доларів. Сторона захисту наполягала на домашньому арешті.
Раніше суддя ВАКС Леся Федорак частково задовольнила клопотання прокурора САП і взяла Артимовича під варту з альтернативою внесення застави у 20 млн грн.
За даними слідства, підозрювані вимагали гроші за ухвалення “потрібних” рішень у судових справах Західного апеляційного Господарського суду, котрі стосувалися мережі лабораторій “Ескулаб”.
Слідство наводило цитати фігурантів справи, мовляв, без хабаря рішення суду не будуть ухвалені. Артимович заявляв, що “займається питаннями і все буде добре”.
Крім того, Артимович нібито інструктував інших фігурантів про те, як спілкуватися так, щоб не викрили правоохоронці, зауважили у ЦПК.
За словами прокурора, Артимович брав участь в усіх розмовах фігурантів, а також висловлював вимогу, що треба передати 75 тисяч доларів через суддю у відставці Юркевича.
У разі внесення застави суддя змушений буде не відлучатися зі Львівської області, утриматись від спілкування зі свідками та носити браслет. Паспорти для виїзду Артимович вже здав.
У цій справі підозри також отримали колишній голова Господарського суду Львівської області Юркевич та колишній голова Західного апеляційного господарського суду Плотніцький.
Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.
Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.
Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.
Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.
За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
- СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Шестеро осіб постраждали внаслідок пожежі, що сталася 4 січня в психоневрологічному інтернаті в місті Південне Харківської області.
Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).
Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.
Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.
Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.