Екскомандувач армією США в Європі розкритикував коментарі щодо «повільного контрнаступу»

Джерело: ERR.ee

Колишній командувач армією США в Європі, американський генерал у відставці Бен Годжес заявив, що США ніколи б не відправили своїх військових у наступ, не досягши повної переваги в повітрі, і не забезпечивши велику кількість інженерного обладнання.

Уряд США постійно наголошував, що підтримуватиме Україну до перемоги. Однак, для України перемога означає повернення всієї території у міжнародно визнаних кордонах, притягнення воєнних злочинців до відповідальності та отримання репарацій. Водночас США поки що відмовляються остаточно окреслити, що це може означати з їхньої точки зору.

За словами Бена Годжеса, у Міноборони США є посадовці, які критикували “занадто повільний” контрнаступ ЗСУ.

Я пишаюся тим озброєнням, яке вже споряли США, одначе, цього достатньо лише для того, щоб утримати Україну у боротьбі, — пояснив генерал.

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
  • За словами Кірбі, у найближчі півтора-два місяці погодні умови не впливатимуть на контрнаступальні дії української армії.
  • В Інституті вивчення війни припускають, що контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області призвів до деградації відносно елітних підрозділів повітряно-десантних військ РФ.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.