Екскомандувач армією США в Європі розкритикував коментарі щодо «повільного контрнаступу»

Джерело: ERR.ee

Колишній командувач армією США в Європі, американський генерал у відставці Бен Годжес заявив, що США ніколи б не відправили своїх військових у наступ, не досягши повної переваги в повітрі, і не забезпечивши велику кількість інженерного обладнання.

Уряд США постійно наголошував, що підтримуватиме Україну до перемоги. Однак, для України перемога означає повернення всієї території у міжнародно визнаних кордонах, притягнення воєнних злочинців до відповідальності та отримання репарацій. Водночас США поки що відмовляються остаточно окреслити, що це може означати з їхньої точки зору.

За словами Бена Годжеса, у Міноборони США є посадовці, які критикували “занадто повільний” контрнаступ ЗСУ.

Я пишаюся тим озброєнням, яке вже споряли США, одначе, цього достатньо лише для того, щоб утримати Україну у боротьбі, — пояснив генерал.

  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська “поступово завойовують позиції” у контрнаступі проти армії РФ.
  • За словами Кірбі, у найближчі півтора-два місяці погодні умови не впливатимуть на контрнаступальні дії української армії.
  • В Інституті вивчення війни припускають, що контрнаступ ЗСУ у Запорізькій області призвів до деградації відносно елітних підрозділів повітряно-десантних військ РФ.

Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.