Ексміліціонерам, які очолили катівні на ТОТ Запорізької області, повідомили про підозру

Джерело: Нацполіція України

Слідчі Нацполіції оголосили про підозру колишнім міліціонерам, які очолили російські катівні на ТОТ Запорізької області

Обидва фігуранти давно були звільнені з лав правоохоронних органів. Один ще у 2011 році звільнився з посади інспектора патрульної служби батальйону патрульної служби Запорізького міського управління міліції, а інший до 2015 року працював у ДАІ інспектором з техогляду в Кам’янсько-Дніпровському районі.

У жовтні 2022 року, під час тимчасово окупації частини Запорізької області, обидва підтримали росіян та отримали “посади” у “правоохоронних органах” окупантів.

Один з фігурантів став “начальником райвідділу міліції”, а другий – “керівником місцевого ізолятора тимчасового тримання”.

На базі цих установ російські військові зробили фільтраційний табір та катівню. Там без води, їжі й тепла вони незаконно утримували до сотні мирних мешканців, яких постійно били та катували.

51-річна дружина українського військовослужбовця, яку окупанти утримували у фільтраційному таборі, розповіла французькому виданню “El Figaro” про знущання окупантів.

“Охоронці в моїй камері були психопатами. Нам доводилося співати російський гімн, інакше нас били”, – розповіла вона.

Серед своїх катів вона зуміла розпізнати начальника ІТТ та райвідділу поліції окупантів. Один з них чотири місяці систематично її ґвалтував.

В січні пособник окупантів продав її разом з трьома іншими жінками російським солдатам на лінію фронту, де їх систематично ґвалтували та змушували рити окопи.

Завдяки свідченням жінки слідчим Нацполіції вдалося зібрати неспростовні докази злочинів та ідентифікувати особи її кривдників. За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора начальникам райвідділу поліції та ІТТ в Кам’янсько-Дніпровському слідчі оголосили про підозри в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою осіб (ч. 1 ст. 438 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки — 63 мільйони гривень.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.