Ексміліціонерам, які очолили катівні на ТОТ Запорізької області, повідомили про підозру

Джерело: Нацполіція України

Слідчі Нацполіції оголосили про підозру колишнім міліціонерам, які очолили російські катівні на ТОТ Запорізької області

Обидва фігуранти давно були звільнені з лав правоохоронних органів. Один ще у 2011 році звільнився з посади інспектора патрульної служби батальйону патрульної служби Запорізького міського управління міліції, а інший до 2015 року працював у ДАІ інспектором з техогляду в Кам’янсько-Дніпровському районі.

У жовтні 2022 року, під час тимчасово окупації частини Запорізької області, обидва підтримали росіян та отримали “посади” у “правоохоронних органах” окупантів.

Один з фігурантів став “начальником райвідділу міліції”, а другий – “керівником місцевого ізолятора тимчасового тримання”.

На базі цих установ російські військові зробили фільтраційний табір та катівню. Там без води, їжі й тепла вони незаконно утримували до сотні мирних мешканців, яких постійно били та катували.

51-річна дружина українського військовослужбовця, яку окупанти утримували у фільтраційному таборі, розповіла французькому виданню “El Figaro” про знущання окупантів.

“Охоронці в моїй камері були психопатами. Нам доводилося співати російський гімн, інакше нас били”, – розповіла вона.

Серед своїх катів вона зуміла розпізнати начальника ІТТ та райвідділу поліції окупантів. Один з них чотири місяці систематично її ґвалтував.

В січні пособник окупантів продав її разом з трьома іншими жінками російським солдатам на лінію фронту, де їх систематично ґвалтували та змушували рити окопи.

Завдяки свідченням жінки слідчим Нацполіції вдалося зібрати неспростовні докази злочинів та ідентифікувати особи її кривдників. За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора начальникам райвідділу поліції та ІТТ в Кам’янсько-Дніпровському слідчі оголосили про підозри в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою осіб (ч. 1 ст. 438 Кримінального Кодексу України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі.

Президент Володимир Зеленський оприлюднив спільну заяву лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за результатами зустрічі в Києві.

Суддя федерального суду Каліфорнії Сьюзен Іллстон 9 травня тимчасово заборонила близько 20 державним агентствам продовжувати широкомасштабні скорочення, ініційовані президентом США Дональдом Трампом. Заборона діятиме протягом двох тижнів.

Сполучені Штати погодили передачу Україні 125 далекобійних ракет та 100 ракет для зенітно-ракетних комплексів Patriot від Німеччини.

Колишнього міського голову Херсона, Володимира Миколаєнка, російські окупанти викрали у квітні 2022 року. Чоловіка планували обміняти, однак він відмовився, поступившись своїм місцем тяжкохворому полоненому.

Мільярдер й засновник Microsoft Білл Гейтс заявив, що планує передати “практично всі” свої статки на благодійність через свій фонд.