Експрацівниця Meta судитиметься з компанією через дискримінацію жінок

Джерело: People

Колишня працівниця Meta Келлі Стоунлейк подала позов проти компанії, звинувачуючи її в дискримінації за ознакою статі та помсті.

Вона розповіла, що два роки тому її попросили очолити запуск Horizon, амбітної платформи віртуальної реальності Meta. Однак, вона незабаром виявила, що у цьому продукті користувачі з темношкірими аватарами за лічені секунди натрапляли на расистські образи, а діти, які піддавалися сексуальним домаганням і знущанням, не були належним чином захищені.

“Коли я загострила ці проблеми, я сама стала проблемою (…). Правда не має значення для [засновника Meta] Марка Цукерберга, але вона має значення для мене. Моє привілейоване становище означає, що я маю і ресурси, і відповідальність говорити правду. Але дискримінація і вороже робоче середовище, перед чим я постала, трапляються на кожному рівні, в кожній галузі”, – каже вона.

Згідно зі скаргою, Стоунлейк, яка почала працювати в Meta (тоді ще Facebook) у 2009 році, стверджувала, що майже одразу стала свідком і жертвою “нестримної і некерованої дискримінації” і домагань.

Наприклад, у 2011 році її менеджер сказав їй, що вона не отримає підвищення, “якщо не займеться з ним сексом”. Вона також стверджує, що повідомила про його домагання, але жодних заходів компанія не вжила.

Експрацівниця сказала, що на початку своєї кар’єри вона була готова списати ці інциденти на “помилки і промахи тих людей”, але просуваючись кар’єрними сходами у компанії, вона поставала перед “постійною дискримінацією”.

Наприклад, у 2022 році, коли вона очолювала розширення платформи віртуальної реальності Meta Horizon, Стоунлейк виявила проблеми зі стабільністю та безпекою продукту, які піддали дітей “ризику негайного впливу мови ненависті, сексуальних домагань і знущань”. Але коли вона підтримала прохання колеги призупинити запуск продукту, керівництво наказало їй “змусити колегу замовкнути”. Коли вона відмовилася, її виключили з щотижневих зустрічей керівництва.

Крім того, у січні 2023 року жінці сказали, що їй відмовлять у підвищенні, оскільки документування її досягнень “викриє невдачі чоловіків-лідерів, підтримки яких вона потребує”.

Чимраз більший тиск у поєднанні з відчуттям маргіналізації, спонукав Стоунлейк попросити термінову відпустку через почуття депресії та суїцидальні думки. В лютому 2024 року її звільнили.

Келлі Стоунлейк подала позов у зв’язку зі словами Цукерберга, що компаніям нібито бракує “чоловічої енергії”.

У відповідь на цю заяву Цукерберга експрацівниця Meta сказала:

“Якщо у вас є проблема, що жінки не відчувають себе в безпеці, виконуючи свою роботу, і ваше рішення полягає в тому, щоб закликати до більшої маскулінності, це безвідповідально, безрозсудно, і це зашкодить людям”.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.