Експрезидентка Грузії відвідає інавгурацію Трампа, а чинного главу не запросили
Джерело: News Georgia
Колишню президенту Грузії Саломе Зурабішвілі запросили на інавгурацію президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня. Натомість чинний глава Грузії Михайло Кавелашвілі, інавгурація якого відбулася наприкінці грудня, не отримав запрошення.
Зурабішвілі підтвердила свою участь у заході та повідомила про заплановані зустрічі.
“Я їду туди. У мене будуть зустрічі на високому рівні”, – сказала вона.
Вона уточнила, що запрошення надійшло від конгресмена-республіканця Джо Вілсона ще 27 грудня 2024 року, за два дні до вступу Кавелашвілі на посаду. Нового президента Грузії не визнають опозиція та низка міжнародних партнерів.
Своєю чергою, у партії “Грузинська мрія” заявили, що запрошення є приватним і не означає визнання Зурабішвілі офіційним представником країни. Представники партії також припустили, що запрошення могло бути організоване через лобістів у США.
Зурабішвілі відкинула ці припущення, заявивши, що отримання подібних запрошень не вимагає фінансових витрат.
“Ви знаєте, що є різні варіанти запрошення на інавгурацію, за які, до речі, ніхто не платить грошей. А якби так було, напевно, у багатьох ресурсів більше, ніж у мене”, – зазначила вона.
Вона також наголосила, що, попри втрату офіційного статусу, продовжує активно підтримувати контакти із міжнародними партнерами.
- Грузинська влада розпочала депортацію з країни низки іноземців, які брали участь у протестах в Тбілісі.
- У новорічну ніч тисячі протестувальників вийшли на проспект Руставелі в Тбілісі, де 34-й день поспіль тривають демонстрації проти проросійської влади Грузії.
- Після інавгурації 29 грудня новообраний президент Грузії Міхаїл Кавелашвілі підписав кілька законів, які опозиція називала “репресивними”. Ці законодавчі акти були ухвалені парламентом у прискореному режимі 13 грудня, однак попередній президент Саломе Зурабішвілі наклала на них вето, відмовившись визнавати легітимність парламенту.
- Опозиційна президентка Грузії Саломе Зурабішвілі добровільно покинула президентський палац Орбеліані, вийшовши до учасників акції протесту, які зібралися під його стінами.
- Біля будівлі на проспекті Руставелі у Тбілісі зібралися протестувальники. Вони принесли із собою прапори із зображенням нового президента та написом “Вітаю, раб”, а також червоні картки — у минулому він був футболістом.
- 14 грудня у Грузії відбулись вибори президента. Голосування, вперше в історії Грузії, відбулось без волевиявлення народу, а членами виборчої колегії.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.