Ексзаступник директора ФБР назвав Трампа «фактично російським агентом»
Джерело: The Guardian
Колишній заступник директора ФБР Ендрю Маккейб, заявив, що Дональда Трампа можна вважати “фактично російським агентом”, оскільки його взаємодія з Путіним “викликає питання”.
Маккейб обіймав посаду заступника директора ФБР, коли Трамп був президентом США. Однак у 2018 році Трамп звільнив його.
На нещодавньому подкасті One Decision, співведучим якого був сер Річард Дірлав – ексглава британської розвідувальної служби МІ-6 – Маккейба запитали, чи може Трамп бути російським агентом, на що той відповів ствердно.
“Я так вважаю, я так вважаю. Я не знаю, чи я б охарактеризував його як (активний), завербований, усвідомлений актив у тому сенсі, в якому люди у розвідувальних службах розуміють цей термін. Але я дійсно думаю, що Дональд Трамп дав нам багато причин сумніватись у його підході до проблеми Росії у Сполучених Штатах. І я думаю, що його підхід до взаємодії з Володимиром Путіним, чи то телефонні дзвінки, особисті зустрічі, або те, що він публічно говорив про Путіна – все це викликає серйозні питання”, – сказав Маккейб.
У цьому ж подкасті, який відбувся до дебатів Трампа та Камали Гарріс, Маккейб також висловив сумнів, що Трамп підтримує Україну та НАТО перед обличчям російської агресії.
Маккейб сказав, що у всіх повинні виникнути питання, чому Трамп відчуває таке “улесливе захоплення Путіним”, якого не було у жодного американського президента, незалежно від того, був демократом чи республіканцем.
“Я вважаю, що є деякі стосунки чи бажання стосунків будь-якої сфери, чи то економічні, чи ділові. Я вважаю, що це можливості. Жодна з них не була доведена. Але як офіцер розвідки, це ті речі, про які я думаю”, – сказав він.
Маккейб вислови занепокоєння тим, що Трамп знову може стати президентом додавши, що його завжди хвилюватиме здатність РФ втручатись у справи США.
“Їх бажання посіяти хаос та безлад у нашій політичній системі існує вже багато років, десятки, десятки і десятки. Вони зацікавлені у тому, щоб просто сіяти хаос, розподіл та поляризацію. Якщо вони можуть це зробити – це перемога. Якщо вони дійсно зможуть нашкодити кандидату, який їм недовподоби чи допомогти тому, хто їм подобається – це буде ще більша перемога”, – додав він.
Маккейб був частиною керівництва ФБР та навіть недовго обіймав посаду в. о. директора, коли тривало розслідування про ймовірне втручання Росії в американські вибори у 2016 році та зв’язки Трампа з Кремлем.
У березні 2018 року Трамп звільнив Маккейба за два дні до того, як той мав піти на пенсію. Згодом Маккейб став фігурантом кримінальної справи щодо брехні про витік інформації у ЗМІ. У 2020 році розслідування припинили.
- Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп прокоментував заяву російського лідера Володимира Путіна про підтримку кандидатури Камали Гарріс на виборах, заявивши, що це його образило.
Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що 91% українців пишаються громадянством України.
Євросоюз ризикує не продовжити дію санкції проти Росії, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затримує процес.
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у четвер, 23 січня, має знову з’явитися перед Конституційним судом у справі про імпічмент. Ці слухання стануть другими за тиждень після попереднього засідання, яке відбулося у 21 січня.
Молдова прийняла рішення відмовитися від участі в пісенному конкурсі “Євробачення-2025”, який відбудеться у швейцарському Базелі. Це рішення було ухвалене “після детального аналізу поточної ситуації, а також економічних, адміністративних і мистецьких проблем”.
Турецький суд ухвалив рішення залишити під вартою лідера ультраправої партії “Перемоги” Уміта Оздага до судового засідання. Справа стосується обвинувачення у розпалюванні суспільної ненависті. Політика затримали після його коментарів, в яких він заявив, що “навіть хрестові походи не завдали Туреччині такої шкоди, як Ердоган”.