Ексзаступник директора ФБР назвав Трампа «фактично російським агентом»

Джерело: The Guardian

Колишній заступник директора ФБР Ендрю Маккейб, заявив, що Дональда Трампа можна вважати “фактично російським агентом”, оскільки його взаємодія з Путіним “викликає питання”.

Маккейб обіймав посаду заступника директора ФБР, коли Трамп був президентом США. Однак у 2018 році Трамп звільнив його.

На нещодавньому подкасті One Decision, співведучим якого був сер Річард Дірлав – ексглава британської розвідувальної служби МІ-6 – Маккейба запитали, чи може Трамп бути російським агентом, на що той відповів ствердно.

“Я так вважаю, я так вважаю. Я не знаю, чи я б охарактеризував його як (активний), завербований, усвідомлений актив у тому сенсі, в якому люди у розвідувальних службах розуміють цей термін. Але я дійсно думаю, що Дональд Трамп дав нам багато причин сумніватись у його підході до проблеми Росії у Сполучених Штатах. І я думаю, що його підхід до взаємодії з Володимиром Путіним, чи то телефонні дзвінки, особисті зустрічі, або те, що він публічно говорив про Путіна – все це викликає серйозні питання”, – сказав Маккейб.

У цьому ж подкасті, який відбувся до дебатів Трампа та Камали Гарріс, Маккейб також висловив сумнів, що Трамп підтримує Україну та НАТО перед обличчям російської агресії.

Маккейб сказав, що у всіх повинні виникнути питання, чому Трамп відчуває таке “улесливе захоплення Путіним”, якого не було у жодного американського президента, незалежно від того, був демократом чи республіканцем.

“Я вважаю, що є деякі стосунки чи бажання стосунків будь-якої сфери, чи то економічні, чи ділові. Я вважаю, що це можливості. Жодна з них не була доведена. Але як офіцер розвідки, це ті речі, про які я думаю”, – сказав він.

Маккейб вислови занепокоєння тим, що Трамп знову може стати президентом додавши, що його завжди хвилюватиме здатність РФ втручатись у справи США.

“Їх бажання посіяти хаос та безлад у нашій політичній системі існує вже багато років, десятки, десятки і десятки. Вони зацікавлені у тому, щоб просто сіяти хаос, розподіл та поляризацію. Якщо вони можуть це зробити – це перемога. Якщо вони дійсно зможуть нашкодити кандидату, який їм недовподоби чи допомогти тому, хто їм подобається – це буде ще більша перемога”, – додав він.

Маккейб був частиною керівництва ФБР та навіть недовго обіймав посаду в. о. директора, коли тривало розслідування про ймовірне втручання Росії в американські вибори у 2016 році та зв’язки Трампа з Кремлем.

У березні 2018 року Трамп звільнив Маккейба за два дні до того, як той мав піти на пенсію. Згодом Маккейб став фігурантом кримінальної справи щодо брехні про витік інформації у ЗМІ. У 2020 році розслідування припинили.

Соціологічне опитування Центру Разумкова показало, що 91% українців пишаються громадянством України.

Євросоюз ризикує не продовжити дію санкції проти Росії, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан затримує процес.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у четвер, 23 січня, має знову з’явитися перед Конституційним судом у справі про імпічмент. Ці слухання стануть другими за тиждень після попереднього засідання, яке відбулося у 21 січня.

Молдова прийняла рішення відмовитися від участі в пісенному конкурсі “Євробачення-2025”, який відбудеться у швейцарському Базелі. Це рішення було ухвалене “після детального аналізу поточної ситуації, а також економічних, адміністративних і мистецьких проблем”.

Турецький суд ухвалив рішення залишити під вартою лідера ультраправої партії “Перемоги” Уміта Оздага до судового засідання. Справа стосується обвинувачення у розпалюванні суспільної ненависті. Політика затримали після його коментарів, в яких він заявив, що “навіть хрестові походи не завдали Туреччині такої шкоди, як Ердоган”.