Енергетики відновили лінію живлення Запорізької АЕС

Джерело: Укренерго

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції.

Відтак, пошкоджена внаслідок російського обстрілу повітряна лінія 330 кВ – знову в роботі.

Через російську атаку на енергооб’єкт – одна з повітряних ліній, що живлять ЗАЕС, була пошкоджена. Ремонтні бригади понад добу чекали дозволу для того, щоб почати ремонт і відновити живлення. Через постійні обстріли з боку росіян – отримати дозвіл на проведення робіт вдалося тільки сьогодні, — зауважили у повідомленні.

Нині тимчасово окупована ЗАЕС має змогу отримувати електроенергію як за основною, так і за резервною лініями.

Додамо, 5 вересня о 14:40 українські енергетики повернули в роботу пошкоджену другу лінію електропередачі. Так, живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС з української енергосистеми двома лініями відновлено.

Зауважимо, 2 вересня 2024 року через російські обстріли сталося пошкодження однієї з двох зовнішніх повітряних ліній. Українські фахівці тривалий час не могли оглянути місце пошкодження і розпочати ремонт через загрозу повторного обстрілу ділянки російськими військами.

Тоді у компанії попередили, що, в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі вирушив на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії. Він нагадав, що два роки тому створено місію МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.

  • 1 жовтня до української енергомережі під’єднали ще один енергоблок АЕС, який додасть 1000 МВт потужності. Його вивели з планово-попереджувального ремонту на 12 днів раніше запланованого терміну, і наразі триває набір потужності.
  • “Енергоатом” уклав угоду на проєктування та будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції вартістю 509 млн грн лише 25 вересня 2024 року.
  • 23 серпня в українську енергосистему достроково повернули з ремонту атомний блок однієї з АЕС, що забезпечить додаткові 1000 МВт потужності. Це дозволить уникнути обмежень енергопостачання для споживачів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.