Енергетики відновили лінію живлення Запорізької АЕС

Джерело: Укренерго

Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення окупованої Запорізької атомної електростанції.

Відтак, пошкоджена внаслідок російського обстрілу повітряна лінія 330 кВ – знову в роботі.

Через російську атаку на енергооб’єкт – одна з повітряних ліній, що живлять ЗАЕС, була пошкоджена. Ремонтні бригади понад добу чекали дозволу для того, щоб почати ремонт і відновити живлення. Через постійні обстріли з боку росіян – отримати дозвіл на проведення робіт вдалося тільки сьогодні, — зауважили у повідомленні.

Нині тимчасово окупована ЗАЕС має змогу отримувати електроенергію як за основною, так і за резервною лініями.

Додамо, 5 вересня о 14:40 українські енергетики повернули в роботу пошкоджену другу лінію електропередачі. Так, живлення тимчасово окупованої Запорізької АЕС з української енергосистеми двома лініями відновлено.

Зауважимо, 2 вересня 2024 року через російські обстріли сталося пошкодження однієї з двох зовнішніх повітряних ліній. Українські фахівці тривалий час не могли оглянути місце пошкодження і розпочати ремонт через загрозу повторного обстрілу ділянки російськими військами.

Тоді у компанії попередили, що, в разі пошкодження останньої лінії, станція може втратити зовнішнє живлення для помп, які охолоджують активні зони реакторів і басейни витримки палива, що створить серйозну загрозу ядерній безпеці.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі вирушив на Запорізьку АЕС, щоб продовжити надання підтримки і допомогти запобігти можливій ядерній аварії. Він нагадав, що два роки тому створено місію МАГАТЕ, яка працює над забезпеченням ядерної безпеки на найбільшій в Європі атомній станції.

  • 1 жовтня до української енергомережі під’єднали ще один енергоблок АЕС, який додасть 1000 МВт потужності. Його вивели з планово-попереджувального ремонту на 12 днів раніше запланованого терміну, і наразі триває набір потужності.
  • “Енергоатом” уклав угоду на проєктування та будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції вартістю 509 млн грн лише 25 вересня 2024 року.
  • 23 серпня в українську енергосистему достроково повернули з ремонту атомний блок однієї з АЕС, що забезпечить додаткові 1000 МВт потужності. Це дозволить уникнути обмежень енергопостачання для споживачів.

Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид. 

Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.

Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.

У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.