Енергетики відновили лінію живлення Запорізької АЕС, яку пошкодили російські обстріли
Джерело: Міненерго
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Протягом тижня станція двічі була на межі блекауту через постійні атаки. Зараз ЗАЕС отримує електроенергію за двома лініями живлення.
Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив, що ситуація на станції залишається загрозливою.
“Вкотре наголошую, що лише повернення Україні контролю над АЕС може гарантувати безпечну експлуатацію найбільшої в Європі атомної станції”, – сказав він.
- У ніч на 16 та вранці 17 листопада російські обстріли пошкодили чотири важливі для ядерної безпеки електричні підстанції в Україні.
- Під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада Росія націлилась на електропідстанції, які мають “вирішальне значення для роботи українських АЕС”. Це загрожує не лише відключенням світла українцям, а й ядерній безпеці Європи, вважають у Greenpeace.
- 28 жовтня, близько шостої ранку, російський безпілотник “Шахед” пролетів у критичній близькості до одного з енергоблоків Хмельницької АЕС, повідомляє Енергоатом. Інцидент створив реальну загрозу для безпеки атомного об’єкта.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.