Енергетики заживили майже всі населені пункти, знеструмлені через грозовий шторм – Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України.

Станом на 12 липня енергетики заживили майже всіх споживачів, знеструмлених через грозовий шторм. Залишається без світла лише один населений пункт у Сумській області.

Зокрема, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, дефіциту немає. Ремонтна кампанія на об’єктах генерації – теплової, гідро- та атомної – триває.

Уночі ворог завдав чергового удару по території України. Зокрема, ворожою ціллю стала Черкаська область. Внаслідок обстрілу є пошкодження та технологічні порушення. Зафіксовано короткочасні вимкнення кількох ліній електропередачі, споживачі не знеструмлювалися.

Тим часом триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з РФ областей. Через обстріли знеструмлювалися 8 населених пунктів у Запорізькій та 6 населених пунктів – у Херсонській області. Також залишається без світла частина споживачів у Донецькій, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

Ремонтні бригади енергетиків працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Щодо наслідків підриву дамби Каховської ГЕС – триває фіксація та ліквідація наслідків повені, що виникла через підрив дамби. У Херсоні заживили 32 споживачів, які були відключені після підтоплення. Залишаються без світла 12,9 тисячі споживачів.

Виконувачка обов’язків президентки Венесуели Делсі Родрігес заявила, що кількість загиблих унаслідок двох землетрусів зросла до понад 500.

Українську журналістку з Мелітополя, 64-річну Ірину Левченко, яку російські окупанти незаконно утримують із 2023 року, етапували із Сімферопольського СІЗО до Краснодара. Разом із нею до Росії вивезли ще близько десяти українських політв’язнів.

Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.

Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.

Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.