Ердоган планує у серпні зустрітися з Путіним: обговорюватимуть «зернову угоду»

Джерело: CNN Turk
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. Під час зустрічі Ердоган хоче обговорити з очільником Кремля “зернову угоду”, з якої РФ вийшла 17 серпня.
“Я думаю, що Путін не хоче, щоб цей гуманітарний міст припинив своє існування. Ми поговоримо про це, коли зустрінемося в Туреччині у серпні”, – зазначив Ердоган.
Водночас він підкреслив, що “Чорноморська зернова угода” увійшла в історію як “важливий дипломатичний успіх”. Протягом її дії, як зауважив глава країни, відвантажено понад 33 млн тонн зернових продуктів.
“Багатьом країнам вдалося запобігти втягненню в продовольчу кризу. Дякуємо всім залученим сторонам”, – додав турецький президент.
Варто нагадати, що 17 липня з ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з Володимиром Путіним, під час якої очільник Кремля підкреслив, що “досі залишаються невиконаними зафіксовані у відповідному меморандумі Росія–ООН зобов’язання про усунення перешкод для експорту російського продовольства і добрив, що унеможливлює продовження “зернової угоди”.
При цьому відомо, що 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
Своєю чергою, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
- Українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
- «Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди».
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
- Зеленський обговорює з генсеком ООН відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.