Ердоган: РФ має два конкретні запити для підтвердження продовження зернової угоди
Джерело: Anadolu
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що РФ попросила надіслати два конкретні запити на підтвердження продовження зернової угоди.
Ердоган пояснив, що запити стосуються:
- Повторного підключення російського аграрного банку до системи SWIFT;
- Страхування суден, що використовуються для перевезення зерна в порти Європи.
За словами глави Туреччини, Росія експортує 120-130 мільйонів тонн зерна на рік. Однак, відключення російських банків від системи SWIFT унеможливлює отримання грошових переказів.
Крім того, РФ також скаржиться, що судна, які перевозять зерно, повинні бути застраховані, аби транспортувати товари до Європи та інших портів, та через існуючі санкції “британська страхова компанія не страхує судна”.
Туреччина бере участь у спробах укласти – а потім продовжити – зернову угоду між Україною та Росією за посередництва ООН.
4 вересня у Сочі відбулася зустріч президентів Туреччини та Росії. Основною її темою було відновлення дії “Чорноморської зернової ініціативи”. Після переговорів, Ердоган заявив, що Україні необхідно “пом’якшити свій підхід” для відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”, з якої Росія вийшла в липні.
Натомість глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що умови Росії щодо відновлення Чорноморської зернової угоди є “шантажем”.
Раніше глава МЗС Туреччини Хакан Фідан заявив, що відновлення Чорноморської зернової угоди є “критично важливим” для продовольчої безпеки.
- Росія, Туреччина та Катар працюють над розробкою нового договору замість “зернової угоди” – без участі України.
- З порту в Одесі через тимчасовий коридор для торгівельних суден вийшло перше – після припинення зернової угоди – торговельне судно.
- Високопосадовці ООН пообіцяли продовжувати працювати над продовженням угоди, яка дозволяє експортувати продовольство та добрива з Росії та України, попри війну.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.