Ердоган сприятиме ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО

Джерело: Reuters

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти парламентській ратифікації членства Швеції в НАТО, водночас додав, що Стокгольм все ще “не вжив достатніх заходів стосовно курдських бойовиків”.

Минулого місяця Ердоган подав до парламенту для ратифікації законопроєкт про схвалення заявки Швеції на членство в НАТО, цей крок привітали Альянс і Стокгольм. Спочатку Туреччина висунула заперечення, заявляючи, що Швеція приховує групи, які вона вважає терористичними.

Виступаючи перед журналістами, Ердоган пояснив, що Стокгольм вжив певних заходів відносно протестів, організованих забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК), але не щодо діяльності РПК у Швеції.

Нашим обов’язком було подати це до парламенту на першому етапі, ми це зробили, — зазначив Ердоган.

Він також додав, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що затвердження членства Швеції в НАТО може бути не швидким.

Водночас, глава Туреччини наголосив, що намагатиметься максимально сприяти роботі щодо ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО.

Ми намагатимемось демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на цей момент, якщо наші партнери ставляться до нас позитивно.

Законопроєкт має бути схвалений парламентським комітетом закордонних справ перед голосуванням генеральної асамблеї. Тоді Ердоган підпише закон.

Зауважимо, 23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в Сумах планується збудувати чотири підземні школи, а загалом по області їхня кількість становитиме одинадцять.

Триває 1170-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 961 тисячу осіб.

За даними ЗМІ, у Росії, на параді до Дня перемоги, все ж буде присутня невелика група представників Європейського Союзу, зокрема двоє німецьких політиків з партії BSW (Альянс Сарі Вагенкнехт).

Журналісти видання WSJ розповіли, як посадовці у різних регіонах України наживаються на похованнях загиблих захисників.

8 травня відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця День ірису, День білого лотоса, Міжнародний день віслюка та Міжнародний день уболівальників. Християни сьогодні вшановують святого апостола і євангеліста Івана Богослова.