Ердоган сприятиме ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО
Джерело: Reuters
Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти парламентській ратифікації членства Швеції в НАТО, водночас додав, що Стокгольм все ще “не вжив достатніх заходів стосовно курдських бойовиків”.
Минулого місяця Ердоган подав до парламенту для ратифікації законопроєкт про схвалення заявки Швеції на членство в НАТО, цей крок привітали Альянс і Стокгольм. Спочатку Туреччина висунула заперечення, заявляючи, що Швеція приховує групи, які вона вважає терористичними.
Виступаючи перед журналістами, Ердоган пояснив, що Стокгольм вжив певних заходів відносно протестів, організованих забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК), але не щодо діяльності РПК у Швеції.
Нашим обов’язком було подати це до парламенту на першому етапі, ми це зробили, — зазначив Ердоган.
Він також додав, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що затвердження членства Швеції в НАТО може бути не швидким.
Водночас, глава Туреччини наголосив, що намагатиметься максимально сприяти роботі щодо ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО.
Ми намагатимемось демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на цей момент, якщо наші партнери ставляться до нас позитивно.
Законопроєкт має бути схвалений парламентським комітетом закордонних справ перед голосуванням генеральної асамблеї. Тоді Ердоган підпише закон.
Зауважимо, 23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.
Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.
- 24 жовтня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Швеція виконала всі умови для вступу і в листопаді стане 32-м членом Альянсу.
- 9 липня Таїп Ердоган та глава США Джо Байден обговорили заявку Швеції на членство в НАТО.
- Країни НАТО погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України.
- 10 липня глава НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина погодилася підтримати заявку Швеції на вступ до НАТО.
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще 5-х ворожих поплічників, які на замовлення російських кураторів вчиняли підпали у Києві та Харкові. Наймолодшій фігурантці – 15 років.
Київський апеляційний суд залишив під вартою колишнього одеського військового комісара Євгена Борисова, якого підозрюють в організації службового підроблення та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати уже почали отримувати “рекордні доходи” від мит, запроваджених на імпорт товарів з інших країн.
Аеророзвідники бригади “Спартан” зафіксували на Покровському напрямку, як російський окупант йшов на штурм на милицях. Військові вказують, що це черговий доказ того, що ворог не шкодує свій особовий склад.
За даними ЗМІ, Росія просить у США дозвіл на придбання літаків Boeing за кошти зі своїх суверенних активів, які заморозили у Штатах та Європі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.