Ердоган сприятиме ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО

Джерело: Reuters

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що намагатиметься максимально сприяти парламентській ратифікації членства Швеції в НАТО, водночас додав, що Стокгольм все ще “не вжив достатніх заходів стосовно курдських бойовиків”.

Минулого місяця Ердоган подав до парламенту для ратифікації законопроєкт про схвалення заявки Швеції на членство в НАТО, цей крок привітали Альянс і Стокгольм. Спочатку Туреччина висунула заперечення, заявляючи, що Швеція приховує групи, які вона вважає терористичними.

Виступаючи перед журналістами, Ердоган пояснив, що Стокгольм вжив певних заходів відносно протестів, організованих забороненою Робітничою партією Курдистану (РПК), але не щодо діяльності РПК у Швеції.

Нашим обов’язком було подати це до парламенту на першому етапі, ми це зробили, — зазначив Ердоган.

Він також додав, що заплановані переговори в парламенті про державний бюджет Туреччини на 2024 рік тепер матимуть пріоритет, припускаючи, що затвердження членства Швеції в НАТО може бути не швидким.

Водночас, глава Туреччини наголосив, що намагатиметься максимально сприяти роботі щодо ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО.

Ми намагатимемось демонструвати позитивні зусилля, наскільки це можливо на цей момент, якщо наші партнери ставляться до нас позитивно.

Законопроєкт має бути схвалений парламентським комітетом закордонних справ перед голосуванням генеральної асамблеї. Тоді Ердоган підпише закон.

Зауважимо, 23 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган подав на ратифікацію до парламенту протокол про вступ Швеції до НАТО.

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу після вторгнення РФ в Україну. Членство Фінляндії було закріплено у квітні, водночас заявку Швеції все ще стримують Туреччина та Угорщина.

Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.

Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.

Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.