Ердоган запустив програму з масового зважування громадян на вулицях
Джерело: Міністерство охорони здоров’я Туреччини
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.
Зауважується, що основна мета кампанії – підвищити обізнаність суспільства щодо боротьби з надмірною вагою та ожирінням, забезпечити, щоб громадяни знали здоровий діапазон ваги, а також забезпечити доступ нужденних до медичних послуг відповідно до результатів вимірювань.
Як повідомляє Berliner Morgenpost, співробітники санітарних служб зупиняють перехожих у парках, біля автобусних зупинок і перед футбольними матчами та вимірюють їхню вагу та зростання.
Після зважування розраховується індекс маси тіла: якщо він дорівнює 25 або вище, людину направляють до медиків – для отримання рекомендацій щодо зниження ваги.
Кампанія проходить під девізом “Дізнайся про свою вагу — живи здорово” і триватиме до 10 липня. За цей час планується зважити близько десяти мільйонів жителів країни, що становить приблизно восьму частину населення Туреччини.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, понад 30% турків страждають на ожиріння — це майже вдвічі вище за середній показник по ЄС. У Німеччині, наприклад, рівень ожиріння серед громадян становить близько 19%.
Новий захід викликав хвилю критики в соцмережах. Громадяни побоюються, що зважування стане примусовою процедурою і може призвести до публічного приниження.
Зауважимо, згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у всьому світі страждають від ожиріння.
- Дослідження виявило, що шлюб підвищує ризик ожиріння і для чоловіка, і для дружини. Водночас саме у чоловіків ризик ожиріння у шлюбі зростає утричі.
- Результати масштабного дослідження показали, що значна зайва вага у віці до 30 років збільшує ризик передчасної смерті на понад 75%.
- Наявність надмірного ожиріння на руках може збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера або Паркінсона майже на 20%, згідно з дослідженням, що проаналізувало медичні записи понад 400 тисяч британців.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.