ESA вивчатиме вплив хмар на зміну клімату завдяки запущеному супутнику

Джерело: Euronews

У середу, 29 травня, Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник для дослідження впливу хмар на зміну клімату.

Ракета-носій Falcon 9 від компанії SpaceX стартувала з космодрому в південній частині Каліфорнії о 00:20 за київським часом, несучи супутник на борту.

Через 10 хвилин після запуску супутник відокремився від ракети, а менше ніж за годину встановив перший контакт з наземною станцією Hartebeesthoek у Південній Африці.

Супутник EarthCARE (Earth Cloud Aerosol and Radiation Explorer), розроблений у співпраці ESA та японським космічним агентством JAXA, досліджуватиме, як хмари і аерозолі в атмосфері впливають на температуру Землі.

EarthCARE перебуватиме на орбіті щонайменше три роки, збираючи дані для програми ESA Copernicus.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.