ESA вивчатиме вплив хмар на зміну клімату завдяки запущеному супутнику
Джерело: Euronews
У середу, 29 травня, Європейське космічне агентство (ESA) запустило супутник для дослідження впливу хмар на зміну клімату.
Ракета-носій Falcon 9 від компанії SpaceX стартувала з космодрому в південній частині Каліфорнії о 00:20 за київським часом, несучи супутник на борту.
Через 10 хвилин після запуску супутник відокремився від ракети, а менше ніж за годину встановив перший контакт з наземною станцією Hartebeesthoek у Південній Африці.
Супутник EarthCARE (Earth Cloud Aerosol and Radiation Explorer), розроблений у співпраці ESA та японським космічним агентством JAXA, досліджуватиме, як хмари і аерозолі в атмосфері впливають на температуру Землі.
EarthCARE перебуватиме на орбіті щонайменше три роки, збираючи дані для програми ESA Copernicus.
- Остання спроба Північної Кореї вивести на орбіту супутник-розвідник закінчилася вибухом у повітрі.
- Японські вчені створили перший у світі супутник, виготовлений із дерева й у лютому планували запустити його в космос.
Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення.
На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.