Японія запустить перший у світі дерев’яний супутник для боротьби із забрудненням космосу

Джерело: The Guardian

Японські вчені створили перший у світі супутник, виготовлений із дерева й запустять його в космос.

Зонд LignoSat був побудований з деревини магнолії, яка під час експериментів, проведених на Міжнародній космічній станції (МКС), виявилася особливо стабільною та стійкою до розтріскування. 

Дерев’яний супутник був створений, щоб перевірити чи використання біорозкладаних матеріалів, таких як деревина, можуть бути екологічно чистими альтернативами металам, з яких зараз побудовані всі супутники.

“Усі супутники, які знову входять в атмосферу Землі, горять і створюють крихітні частинки глинозему, які будуть плавати у верхніх шарах атмосфери протягом багатьох років. Згодом це вплине на навколишнє середовище Землі”, — зазначив японський астронавт і аерокосмічний інженер з Кіотського університету Такао Доі.

Щоб розв’язати цю проблему, дослідники з Кіото створили проєкт для оцінки видів деревини, щоб визначити, наскільки добре вони можуть витримувати суворі умови запуску в космос і тривалих польотів на орбіті навколо Землі. 

Фото: Kyoto University

Перші випробування проводилися в лабораторіях, які відтворювали умови в космосі, і було виявлено, що зразки деревини не зазнали помітних змін у масі, ознаках розкладання чи пошкодження.

Після цих випробувань зразки були відправлені на МКС, де їх випробовували протягом майже року, перш ніж повернути на Землю. 

Протестували декілька видів деревини, проте деревина магнолій виявилася найміцнішою, тому її використали для створення дерев’яного супутника.

“Одна з місій супутника — виміряти деформацію дерев’яної конструкції в космосі. Деревина міцна і стабільна в одному напрямку, але може бути схильна до змін розмірів і розтріскування в іншому напрямку”, – сказав керівник проєкту Кодзі Мурата.

Супутник планують запустити цього літа на американській ракеті.

Дочка Ілона Маска Вівіан Дженна Вілсон публічно спростувала кілька нещодавніх заяв мільярдера й розповіла про стосунки з батьком.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Стримінговий серівіс Amazon працює над приквелом серіалу “Хлопаки” під назвою “Vought Rising”. 

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.