Японія запустить перший у світі дерев’яний супутник для боротьби із забрудненням космосу

Джерело: The Guardian

Японські вчені створили перший у світі супутник, виготовлений із дерева й запустять його в космос.

Зонд LignoSat був побудований з деревини магнолії, яка під час експериментів, проведених на Міжнародній космічній станції (МКС), виявилася особливо стабільною та стійкою до розтріскування. 

Дерев’яний супутник був створений, щоб перевірити чи використання біорозкладаних матеріалів, таких як деревина, можуть бути екологічно чистими альтернативами металам, з яких зараз побудовані всі супутники.

“Усі супутники, які знову входять в атмосферу Землі, горять і створюють крихітні частинки глинозему, які будуть плавати у верхніх шарах атмосфери протягом багатьох років. Згодом це вплине на навколишнє середовище Землі”, — зазначив японський астронавт і аерокосмічний інженер з Кіотського університету Такао Доі.

Щоб розв’язати цю проблему, дослідники з Кіото створили проєкт для оцінки видів деревини, щоб визначити, наскільки добре вони можуть витримувати суворі умови запуску в космос і тривалих польотів на орбіті навколо Землі. 

Фото: Kyoto University

Перші випробування проводилися в лабораторіях, які відтворювали умови в космосі, і було виявлено, що зразки деревини не зазнали помітних змін у масі, ознаках розкладання чи пошкодження.

Після цих випробувань зразки були відправлені на МКС, де їх випробовували протягом майже року, перш ніж повернути на Землю. 

Протестували декілька видів деревини, проте деревина магнолій виявилася найміцнішою, тому її використали для створення дерев’яного супутника.

“Одна з місій супутника — виміряти деформацію дерев’яної конструкції в космосі. Деревина міцна і стабільна в одному напрямку, але може бути схильна до змін розмірів і розтріскування в іншому напрямку”, – сказав керівник проєкту Кодзі Мурата.

Супутник планують запустити цього літа на американській ракеті.

Американська співачка і авторка пісень Біллі Айліш розповіла про свою сексуальну орієнтацію та незабаром випустить пісню “Lunch” про її закоханість у дівчину.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Стрічка української режисерки Ірини Цілик “Я і Фелікс” за мотивами книжки “Хто ти такий?” військовослужбовця Артема Чеха розпочинає кінотеатральний прокат у Канаді.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.