Естонія не планує примусово висилати українських чоловіків з протермінованим паспортом

Джерело: ERR

Міністерство внутрішніх справ Естонії заявило, що не має наміру примусово висилати українських чоловіків призовного віку з протермінованими паспортами, які законно перебувають на її території, розповіла радниця відділу політики громадянства та міграції МВС Аннелі Вікс.

“Міністерство внутрішніх справ не має плану примусової репатріації громадян України, які законно проживають в Естонії, втекли через війну, в тому числі громадян України, які належать до цільової групи можливої української мобілізації”, – сказала Вікс.

За її словами, на кінець квітня в Естонії на підставі тимчасового захисту проживають приблизно 6,500 українських чоловіків віком від 18 до 60 років. Вона також зазначила, що втрата можливості подорожувати може стати результатом для тих, хто не зможе обміняти протермінований паспорт на новий у посольстві України.

“Проте відсутність чинного проїзного документа не обмежує можливості подання заяви на отримання або продовження посвідки на проживання (у тому числі на підставі тимчасового захисту). Чинний порядок також допускає ідентифікацію або підтвердження особи на підставі інших доказів. Однак іноземець не може звернутися за візою за відсутності справжнього проїзного документа” – додала Вікс.

Загалом, за даними МВС Естонії, в країні наразі проживає близько 31 тисячі українців, які отримали тимчасовий захист.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.