Литва теж може допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку — Міноборони

Джерело: Delfi

Литва може зайняти активну позицію у питанні повернення українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Як сказав міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, будь-які заходи будуть розглядатися після оцінки дій Польщі у цій сфері.

Кащюнас підкреслив, що Вільнюс зараз уважно спостерігає за розвитком подій у сусідній Польщі, де також розглядаються варіанти допомоги Україні щодо повернення чоловіків до військової служби.

“Напрямок правильний. У які заходи це перетвориться, напевно, поки що важко сказати. Мабуть, про це потрібно буде говорити конкретно”, – заявив Кащюнас.

Міністр зазначив, що дискусію про конкретні заходи ще не завершено, і що Литва не планує застосовувати прямий примус для повернення українських чоловіків. Він припустив ймовірність обмежень щодо соціальних виплат, дозволів на роботу чи інших документів, але ніхто не буде збирати українців і відправляти їх насильно додому, заявив Кащюнас.

  • 24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.
  • Кабмін оприлюднив правила, згідно з якими чоловіки призовного віку можуть отримувати паспорти лише всередині країни. Тож, чоловіки віком від 18 до 59 років, що проживають за кордоном, не зможуть продовжити термін дії документа, або ж отримати новий.
  • Раніше генерал Вальдемар Скшипчак запропонував  польському уряду у межах підтримки Києва депортувати всіх українських чоловіків в Україну. Він пояснив, така кількість військовопридатних чоловіків суттєво підтримала б Сили оборони у протистоянні Росії.
  • Зауважимо, стало відомо, що від загальної кількості українців, що перебувають під тимчасовим захистом ЄС, найбільше жінок – 46,1%. Натомість кількість дітей — 33,2%, тоді як кількість дорослих чоловіків-переселенців досягає 20,7%.
  • Також кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі. Загалом Польща надала статус тимчасового захисту 950 тисячам українців

Станом на 19:30 в суботу, 18 травня, на фронті відбулось 77 бойових зіткнень, сім ще тривають. При цьому українські воїни чотири рази здійснювали штурмові дії з метою вибити противника із займаних позицій.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск в суботу, 18 травня, повідомив, що Польща інвестує 10 мільярдів злотих (2,55 мільярда доларів) у програму захисту свого східного кордону через можливу загрозу з боку Росії і Білорусі.

Бійці 110-ї ОМБр в суботу, 18 травня, повідомили, що збили російський літак Су-25 над Донеччиною.

Сьогодні вдень, 18 травня, російські загарбники атакували житловий сектор  Шевченківського району Харкова, внаслідок чого постраждали шестеро людей, троє з них – неповнолітні.

Сьогодні, 18 травня, у місті Синельникове Дніпропетровської області чоловік здійснив збройний напад на представника ТЦК.