Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з електростанції

Джерело: Міністерство енергетики

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Передача відбулася в межах домовленостей між українським заступником міністра енергетики Миколою Колісником та прем’єр-міністром Естонії Крістеном Міхалом.

Енергоблок демонтували на Естонській ГРЕС у селі Аувере, розташованому за 20 км від Нарви. Цю електростанцію побудували між 1963 і 1973 роками, а її загальна потужність на кінець 2005 року становила 1,615 МВт. Переданий енергоблок вивели з експлуатації раніше, а у травні 2024 року вирішили демонтувати для подальшої передачі Україні.

Процес демонтажу описав член правління компанії Eesti Energia Андрес Вайнола. За його словами, енергоблок розбирали на великі елементи, подібно до конструктора “Лего”. В таких частинах обладнання транспортують до України.

Eesti Energia зазначає, що з восьми енергоблоків Ауверської електростанції два готові до передачі Україні, тоді як інші слугують для забезпечення запасних частин. Передбачається, що ще два енергоблоки можуть бути передані у 2025 році.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.