Естонія «стурбована» можливою гібридною атакою з боку Росії 

Джерело: Euronews

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна заявив, що він “стурбований” можливою гібридною атакою з боку Росії. Він припустив, що Росія може “випробувати кордони” не лише Естонії, а й кордони НАТО та ЄС, причому країна входить до обох блоків.

“Ми уважно спостерігаємо. Ми дуже тісно співпрацюємо з нашими союзниками на кордоні”, – зазначив Тсахкна.

Він додав, що Естонія “не боїться” загрози з боку Росії. 

“Я не можу вживати слово страх, тому що це нормальна частина нашого життя. Але ми повинні бути готові до дій”. 

Естонія різко збільшила військові витрати після того, як Росія вторглася в Україну в лютому, і уряд погодився збільшити їх до 3% ВВП на 2024-2027 роки.  

Міністр закордонних справ Естонії також зазначив, що країна готова до довгострокової підтримки України.

“Це важка боротьба, вони [українці] втрачають багато можливостей, але вони роблять це за нас, це завжди довгострокове зобов’язання. Це не той фільм, який ми дивимося з наших затишних диванів. Ми повинні бути готові підтримати довгострокові зобов’язання”, – сказав Тсахкна.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.