Euractiv: Єврокомісія готує схему «єдиного оборонного ринку»
Джерело: Euractiv
Згідно з документом, з яким ознайомився Euractiv, пропозиція Європейської комісії щодо стратегії оборонної промисловості ЄС, ймовірно, включатиме створення та захист загальноблокових ланцюжків постачань оборонної продукції з картографуванням, моніторингом, з визначенням пріоритетів замовлень та сприянням експорту всередині ЄС.
Стратегія безпеки постачання будь-якої держави-члена повинна все більше інтегрувати вимір ЄС і краще використовувати одну з головних сильних сторін блоку – єдиний ринок, – мовиться в документі.
Зазначається, що інтегрований і конкурентоспроможний європейський ринок оборонної продукції дозволить європейській промисловій базі отримувати вигоду з ефекту масштабу, підвищуючи продуктивність своїх організацій.
Євросоюз планує виявляти вузькі місця у ланцюжках постачань, спрощувати трансферти, спільно використовувати виробничі потужності та забезпечувати постачання через фінансування від Європейського фонду оборони.
Блок намагається уникнути ризиків, пов’язаних із кризами, експортним контролем та логістичними проблемами, які можуть призвести до скорочення постачання оборонної продукції.
Нині ЄС не має засобів для отримання необхідних оборонних замовлень або виробництва, а також не має механізмів пріоритетних замовлень.
Порівняно з Законом США про оборонне виробництво, Комісія зазначає, що “може виникнути напруга щодо конкретних компонентів або сировини, а оборонні замовлення не обов’язково мають пріоритет через конкуренцію з цивільним сектором”, що “може бути значним недоліком”.
На світовій арені “загальноєвропейський режим безпеки постачання може стати ключовою конкурентною перевагою” і може сприяти закупівлям у ЄС.
- Уряд Фінляндії планує розпочати виробництво артилерійських боєприпасів для України. Рішення для цього планується ухвалити до Різдва.
- Міністерство оборони Данії прагне відновити виробництво боєприпасів після 55-річної перерви, щоб забезпечити внутрішні постачання.
- Країни Європейського Союзу розмістили замовлення лише на 60 000 артилерійських снарядів за схемою ЄС, щоб допомогти передати Україні 1 мільйон боєприпасів до весни наступного року, повідомляють джерела.
- Фон дер Ляєн: Навесні 2024 року ЄС може постачити Україні обіцяні мільйон боєприпасів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.