Фахівці порахували, скільки у наш час коштував би політ до Парижа для сім’ї з «Сам удома»

Джерело: The Washington Post

Троє експертів із подорожей підрахували, у скільки б сьогодні обійшлась різдвяна поїздка до Парижа сімейству МакКалістерів із фільму “Сам удома”.

З виходу першої частини фільму “Сам удома” минуло вже понад 30 років. Переглядаючи фільм, сьогодні глядачі ніби переносяться у минулий час, коли ще не існувало низки речей, які б у сучасному світі не дали Кевіну залишитись одному вдома.

До прикладу, у 2023 році сім’я МакКалістерів мала б посадкові талони на літак у своїх смартфонах. Відтак, не було б розлитого на паперовий квиток Кевіна молока, який, у метушні, викинули у смітник.

Також навіть якби у 2023 році вони не почули звук будильника та проспали, їм би не вдалось вилетіти. У фільмі дядько Френк, під час виходу з дому каже, що до злету літака залишається 45 хвилин. Від дому МакКалістерів до аеропорту – 33 км. Їх можна проїхати за час від 26 до 45 хвилин. Оскільки також потрібен час на висадку, розвантаження багажу, перевірку сумок та перевірку безпеки – у родини не було б шансів встигнути на літак.

Водночас питання вартості поїздки розглядати не варто, адже, за фільмом, сім’ю до Парижа запросив Роб – брат Пітера МакКалістера, який, власне, й оплатив поїздку.

Переглядаючи фільм, експерти задумались: скільки у сьогоднішній час вартувала б така поїздка для 15 осіб, включаючи трансфер до аеропорту, квитки першого класу, а потім – екстренне повернення додому.

У фільмі дядько Френк каже, що до аеропорту їм потрібно виїхати до 8 години ранку. Вже вранці родину, яка проспала, дзвінком у двері будять водії мікроавтобусів Airport Express. Станом на сьогодні трансфер до аеропорту 15 осіб 21 грудня коштуватиме 264 долари.

Думка експертів щодо того, скільки це коштувало у 1990 році, різниться. Пітер Влітас, виконавчий віцепрезидент Internova Travel Group, вважає, що тоді ця послуга була приблизно удвічі дешевшою, посилаючись на зростання з того часу цін на пальне та інші витрати.

Водночас Скотт Кіз, засновник сайту дешевого бронювання авіаквитків Going, вважає, що у той час ціна також була близько 260 доларів. За його словами, попри те, що сьогодні робоча сила дорожча, зараз більша конкуренція, що знижує ціну.

Щодо вартості авіаквитків. У фільмі родина летить до Парижа прямим рейсом. Дітям пропонують знайти вільні місця у салоні другого класу, тоді як 4 дорослих займають місця у першому.

Факторів, які б допомогли розрахувати ціну 15 квитків на літак, бракує. Однак, якщо врахувати інфляцію, то зараз авіаквитки на 33% дешевші, ніж у 1990 році, що було б хорошою новиною для дядька Роба.

На думку Кіза, дядько Роб міг купувати квитки заздалегідь, коли у них була менша ціна. Якби квитки забронювали за два тижні до польоту, то вартість квитків у першому класі для дорослих вартувала б близько 3105 доларів. Якщо квитки були заброньовані пізніше, то їх вартість зросла б до понад 7700 доларів.

Проте, знову ж таки, порівнювати ціни 2023 та 1990 року – некоректно, оскільки сервіс польоту сьогодні відрізняється від того, яким він був на початку 90-х.

Щодо квитків в економкласі, то якщо придбати їх у листопаді, один квиток коштуватиме 1200 доларів.

Таким чином, за підрахунками Кіза, сьогодні МакКалістери – з урахування інфляції – заплатили б за квитки 35 200 доларів. Водночас Влітас вважає, що їх вартість становила б 25 200 доларів.

Після приземлення у Парижі родина біжить до телефонів-автоматів, обдзвонювати поліцію та сусідів. Оскільки це не дає результатів, Кейт МакКалістер вирішила повернутись додому, однак прямих авіарейсів до Чикаго немає – всі квитки розкуплено.

Тоді Кейт домовилась про обмін квитками з парою, віддавши їм свої два квитки першого класу, 500 доларів та прикраси.

З Парижа вона долетіла до Далласа, а звідти – до міжнародного аеропорту Вілкс-Барре Скрентон у Пенсильванії.

Цей окружний маршрут був би недешевим у 1990 році, сказав Кіз. На його думку, за нього Кейт віддала близько 400 доларів. Влітас, своєю чергою, вважає, що це обійшлось матері Кевіна у 500 доларів.

Вже з Пенсильванії, де знову ж таки не було квитків до Чикаго, Кейт доводиться їхати додому фургоном у компанії музикантів.

Решта МакКалістерів, які залишились у Парижі, живуть у дядька Роба, тому проживання було для них безоплатним. Якби родині довелось жити у готелі, їм би знадобилось 7-8 номерів.

“Якби вони хотіли чогось високого класу, наприклад Le Bristol або Hôtel de Crillon, вони могли б розраховувати заплатити 2500 євро за ніч лише за номер люкс або тисячу, якщо ви перебуваєте в пристойному готелі” – сказав консультант із розкішних подорожей Браян Пентек.

На знак солідарності Пітер і четверо братів та сестер скоротили свою поїздку до Парижа й вилетіли наступного ранку прямим рейсом додому. Згідно з чинною політикою American Airlines, сім’я зможе змінити розклад без комісії та лише сплатити будь-яку різницю в тарифах, якщо вони не забронювали квитки базового економкласу, які не можна змінити.

Кіз каже, що він не впевнений, якою була політика американців у 1990 році, але він припускає, що авіакомпанія була більш поблажливою щодо змін. Сім’ї все одно доведеться покривати різницю в вартості проїзду. За його словами, без підвищення ціни в останню хвилину “це цілком можливо, що різниці в ціні не було”, тому зміна могла бути без додаткових витрат.

Оскільки Кейт поміняла два квитки першого класу, щоб отримати один до Далласа, це означає, що Пітер мав купити новий квиток. Відповідно до пошукових запитів Google Flights для прямих квитків на наступний день в одну сторону з Парижа до Чикаго ціна може становити від 1500 до 3000 доларів.

Незрозуміло, скільки осіб взяли на себе оплату різдвяної відпустки МакКалістерів, однак якби дядьку Робу довелось ще й оплачувати екстрене повернення МакКалістерів додому, то загалом він би витратив щонайменше 28 000 доларів.

“Це приголомшлива цифра, але сьогодні – все одно менше, ніж це коштувало б у 1990 році, завдяки нижчій вартості авіаквитків”, – зауважили у виданні.

4 липня відзначають День музики у стилі кантрі. Християни сьогодні вшановують святого Андрія, архієпископа Критського.

За даними синоптиків у четвер, 4 липня, у більшості областей пройдуть дощі, місцями збережеться суха та спекотна погода до +38 градусів.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.