Фахівці спростували інформацію про те, що під час сну людина ковтає до 8 павуків
Джерело: The Washington Post
Фахівці спростували популярний факт про те, що протягом життя під час сну людина може проковтнути до 8 павуків.
Думка про восьмилапе створіння, яке повзає по вашій подушці, лазить по вашому обличчю та заповзає вам у рот, поки ви спите, – не більше, аніж просто кошмари.
Розмірковуючи над цією ситуацією, варто подумати про те, що задля того, щоб навіть один павук опинився у вашому у роті, потрібна низка малоймовірних подій.
Водночас чимало факторів вказують на те, що поїдання павуків під час сну – міф.
- Павуки не хочуть мати нічого спільного з людьми. Думка про те, що павук наблизиться до сплячої людини, яка хропе, суперечить поведінці павука. Існують тисячі видів павуків, але лише кілька живуть у людських будинках. Переважна більшість павуків, які живуть у приміщеннях, невеликі та відносно нешкідливі, плетуть павутину. Деякі, наприклад павуки-вовки, активно полюють на комах, включаючи комарів, мух і навіть дрібних тарганів.
- Відкритий вологий рот людини не приваблює павука. Павуки дихають киснем, і їх відштовхне ваш рот, який здаватиметься їм “теплою, вологою печерою, яка складається переважно з вуглекислого газу та водяної пари”, — сказав Флойд Шоклі , ентомолог і менеджер колекцій у Смітсонівському національному музеї природи. історія. За його словами, вібрації від будь-якого хропіння також відлякують їх.
Хоча теоретично можливо, що павук може випадково опинитися у вашому роті, це дуже малоймовірно. Павук повинен був би втратити свою хватку, повзаючи по стелі вашої спальні в той самий момент, коли він розташувався над вашим обличчям, а потім впав прямо вам у відкритий рот.
“У вас більше шансів виграти лотерею, аніж щоб павук впаде вам у рот під час сну”, — сказав Шоклі.
Міф про поїдання павуків у всі сні мав різні форми. Зокрема у низках статтей повторювали думку, що середньостатистична людина ковтає 8 павуків під час сну.
Зокрема у Snapple раніше посилались на історію Лізи Біргіт Холст, яка у 1993 році написала твердження про павуків для журналу “PC Professional”. Однак згодом у Snapple визнали, що ця історія – фейк, так само як і ім’я Ліза Біргіт Холст, що є анаграмою словами “це великий троль”.
Тому імовірність того, що павук хоча б один раз впаде або заповзе вам у рот, практично дорівнює нулю.
Якщо це колись трапилося, втіштесь тим, що проковтнутий павук потрапить у шлункову кислоту й помре майже миттєво, без шкоди для людини, сказав Білл Шир, почесний професор біології в коледжі Гемпден-Сідней у Вірджинії та колишній президент Американського арахнологічного товариства.
- Результати дослідження засвідчили, що одне з правил, які винахідник, вчений та художник Леонардо да Вінчі придумав для пояснення того, як ростуть дерева, не у всіх випадках відповідає дійсності.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.