Фахівці української екстреної медичної допомоги здійснили освітню поїздку до Японії

Джерело: МОЗ України

11 фахівців з України, залучених до роботи системи надання екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, здійснили освітню поїздку до Японії.

Під час візиту українські фахівці вивчали особливості системи охорони здоровʼя в Японії та системи реагування країни на стихійні лиха та надзвичайні ситуації.

Очолив делегацію заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За словами Ігоря Кузіна, Японія демонструє високий рівень готовності до ефективного реагування на наслідки непередбачуваних природних подій – землетрусів, цунамі, зсувів ґрунту тощо та техногенних аварій. Тому цей досвід важливий для України, особливо в умовах воєнних викликів.

“Делегація МОЗ детально ознайомилася з плануванням та координацією японських медичних команд та використовуватиме цей досвід для посилення розвитку української системи реагування на основі світових стандартів”, – зазначив Ігор Кузін.

Команди медицини катастроф в Японії формуються в закладах охорони здоров’я (близько 1600 команд та 800 лікарень) і у разі надзвичайної події вони виїжджають на місце. Основними серед команд реагування на надзвичайні події є:

  • DMAT – команда медицини катастроф (у складі команди – лікарі, медичні сестри та логіст);
  • DPAT – команда психіатричної підтримки (в складі команди – два лікарі-психіатри);
  • команда допомоги дітям тощо.

Екстрена медична допомога підпорядковується Пожежному департаменту (як ДСНС в Україні).

Обидві служби демонструють високий рівень професіоналізму та готовності реагувати на будь-які виклики. Він досягається завдяки великій кількості тренінгів і моделювань, після яких кожен зі спеціалістів чітко знає свою роль у процесі надання допомоги. У цьому українські гості впевнилися, відвідавши симуляційний тренінг із реагування на надзвичайну подію у метрополітені.

У відомстві зазначили, що загалом отримані знання будуть трансформовані у досвід, який згодом допоможе Україні удосконалити підходи до підготовки команд медицини катастроф для реагування на надзвичайні ситуації.

Навчальна поїздка відбулася за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

На Київщині подружжю інкримінували виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії, розбещення неповнолітніх, зґвалтування, зокрема за попередньою змовою групою осіб та торгівля людьми.

26 лютого глава уряду Угорщини Віктор Орбан заявив, що він рекомендує парламентаріям проголосувати за вступ Швеції до НАТО, оскільки це зміцнює “безпеку Угорщини”.