«Фактично здався Путіну»: ексрадник Трампа прокоментував заяви президента США щодо України
Джерело: Джон Болтон/X
Колишній радник з національної безпеки президента США Дональда Трампа Джон Болтон розкритикував заяви республіканця щодо можливих втрат України у межах потенційних переговорів з Росією.
“Дозволяти Росії зазіхати на суверенітет України, залучати таких ворогів, як Північна Корея, для допомоги у своїх діях, а потім продавати українців, погоджуючись на втрату їхньої території чи членства в НАТО – це неприйнятно”, – наголосив Болтон.
За його словами, зроблені поступки до початку будь-яких переговорів ставлять Трампа в позицію, яка фактично грає на руку Кремлю.
Ексрадник зауважив, що неодноразово попереджав про можливість прихильності Трампа до Росії в контексті тристоронніх переговорів між Києвом, Москвою та Вашингтоном.
“Росія зазнає значних військових втрат, але Трамп все одно знаходить виправдання для дій Путіна”, – заявив він.
Болтон зазначив, що подібна позиція Трампа шкодить не лише Україні, а й стратегічним інтересам США, поширюючи загрозу на інші регіони, зокрема Близький Схід та Індо-Тихоокеанський регіон.
“США повинні беззаперечно підтримувати Україну та всіх союзників по НАТО, які виступають за захист Києва. Допустити перемогу агресії Кремля – це діяти проти наших національних інтересів. Адміністрації Трампа має бути соромно”, – підсумував Болтон.
- Європейські політики приголомшені тим, що президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським президентом Володимиром Путіним щодо України. Вони вважають, що тепер саме Європі доведеться платити за безпеку та відбудову після війни.
Північноатлантичний альянс випробовує власну здатність швидко розгортати сили у Східній Європі без прямої допомоги США на тлі заяв Вашингтона щодо оборони Європи та війни РФ проти України.
13 лютого президент Володимир Зеленський висловив вдячність Литві за непохитну підтримку України та обговорив з главою Гітанасом Наусєдою важливість координації з ключовими союзниками для реалізації безпеки України та всієї Європи.
Джерела, близькі до президента Володимира Зеленського, стверджують, що американські посадовці наполягають на необхідності проведення виборів в Україні.
13 лютого Генеральний секретар НАТО Марк Рютте пояснив, що Альянс не пропонував Україні членство у контексті мирної угоди з Росією.
Мирний план президента США Дональда Трампа щодо врегулювання війни між Росією та Україною, який передбачає поступки з боку Києва, викликав обурення та недовіру в Європі. Згідно з цим планом, Україна мала б поступитися частиною своїх територій на користь Росії, що зустріло різку критику з боку європейських лідерів.