Фактичний лідер Сирії заявив, що «не хоче псувати відносини з Росією»
Джерело: Ахмед аль-Шараа в інтерв’ю Al-Arabiya
Лідер “Хайят Тахрір аш-Шам” та нині фактичний глава Сирії Ахмед аль-Шараа заявив, що не хоче псувати відносини з, як він назвав, “другою за потужністю країною у світі”.
На його особисте переконання, РФ є “другою за потужністю країною у світі” і має “стратегічні інтереси” в Сирії.
Ми не хочемо, щоб РФ залишила Сирію так, щоб це призвело до погіршення її відносин з нашою країною, — зазначив аль-Шараа.
Він також сподівається, що нова адміністрація США під керівництвом Дональда Трампа скасує санкції щодо Сирії.
Ми сподіваємося, що нова адміністрація Трампа не буде слідувати політиці свого попередника, — сказав аль-Шараа.
Разом з тим, він розкритикував ООН за відсутність дій у Сирії.
Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга застеріг, що присутність російських військових баз у Сирії принесе виключно дестабілізацію у регіоні.
Справедливим і логічним результатом років скидання Росією бочкових бомб на сирійські міста та громади та жорстокого вбивства невинних жінок, дітей і старших людей буде вихід Москви з Сирії та втрата нею військових баз у цій країні, – наголосив глава МЗС.
Він пояснив, що російська військова присутність нестиме регіону лише більшу дестабілізацію, а не стабільність.
Так завжди було. Навіть союзники Росії не можуть покладатися на Москву. У критичний момент росіяни просто тікають, залишаючи їх напризволяще. Перевірено багато разів ще до Асада.
Також, за словами Сибіги, немає жодної причини, чому російські військові бази мають залишатися в Сирії.
За нашим досвідом, що би не обіцяли росіяни, вони порушать всі обіцянки. Вбивство та брехня – це дві речі, в яких вони найбільш вправні, – резюмував український міністр.
Додамо, днями речник перехідного уряду Сирії Обейда Арнаут заявив, що військова присутність Росії нині потребує перегляду.
Владу у країні контролює ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам”, яке Росія визнала терористичним. Зокрема російські військові літаки бомбардували представників ХТШ, намагаючись зберегти режим президента Башара Асада, який зрештою втік до Москви.
Пізніше Кремль почав обговорювати з новою владою долю авіабази Хмеймім та військово-морського порту в Тартусі, що є єдиним прямим виходом Росії до Середземного моря.
Водночас супутникові знімки зафіксували зникнення техніки й кораблів з цих об’єктів. У результаті з’явилися припущення, що Росія почала згортати свою військову присутність у Сирії.
15 грудня член політбюро ХТШ Камаль Лабабіді повідомив, що останніми днями щонайменше 400 російських військових було виведено з передмістя Дамаска та передислоковано на авіабазу Хмеймім. За його словами, звідти їх доставили літаками на батьківщину.
Однак Арнаут назвав останні дії Росії у Сирії неоднозначними. На його думку, зникнення кораблів ВМФ і переміщення військової техніки з баз не дає чіткого уявлення про те, чи Кремль справді виводить війська, чи це частина планової ротації.
Я вважаю, що Росія має переглянути свою присутність на сирійській території, а також свої інтереси, [які] були пов’язані зі злочинним режимом Асада, – заявив Арнаут.
Раніше Росія звернулася за підтримкою до Туреччини для безпечного виходу російських військ із Сирії.
Також Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.
- РФ на тлі невизначеності у Сирії після повалення режиму Асада виводить свої кораблі з військово-морської бази Тартус.
- За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.
- За даними аналітиків, Росія активізувала дипломатичні зусилля для підтримки режиму президента Сирії Башара Асада на тлі активного просування військ повстанців.
Прямі предки тиранозавра рекса могли потрапити до Північної Америки близько 70 мільйонів років тому, перетнувши сухопутний міст між сучасним Сибіром та Аляскою. Про це йдеться у новому дослідженні команди палеонтологів з Університетського коледжу Лондона, очолюваної докторантом Кассіусом Моррісоном.
У гнізді лелек Грицика та Одарки, за яким ведеться онлайн-спостереження в Національному природному парку “Пирятинський” на Полтавщині, вилупилися всі п’ятеро пташенят. Про це Суспільному повідомив науковий співробітник парку Анатолій Подобайло.
У Дніпрі поліція встановлює підлітків, які на мобільний телефон знімали чоловіка, що потрапив у воду в кар’єрі на житловому масиві Червоний Камінь, і згодом загинув. Тіло чоловіка без ознак життя виявили місцеві мешканці 10 травня поблизу кафе “Учан Су” й повідомили правоохоронців.
За інформацією польського радіо RMF FM, до підпалу великого торговельного центру Marywilska 44 у Варшаві, який стався 12 травня, причетна організована злочинна група з щонайменше восьми осіб. Польські слідчі вважають, що йдеться про акт диверсії, виконаний на замовлення російських спецслужб. Двоє підозрюваних — громадяни України, яким уже офіційно висунуто обвинувачення.
Військовослужбовець 3 Інтернаціонального легіону оборони України Silver Dog з першого погляду складає враження справжньої живої “машини смерті” із гостросюжетних фільмів та викликає єдину думку: “Як добре, що він на нашому боці!” І хоча бойовий досвід легіонера свідчить, що це враження зовсім не оманливе, Silver Dog дуже глибока та різностороння особистість.