FDA виявило проблеми щодо експериментів на тваринах у Neuralink Ілона Маска

Джерело: Reuters

Інспектори Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) виявили проблеми з веденням записів і контролем якості експериментів на тваринах у компанії Neuralink Ілона Маска.

Візити інспекторів відбулися минулого року з 12 по 22 червня і є  єдиними зареєстрованими перевірками FDA об’єктів Neuralink. 

Зі звітами інспекторів Reuters поділилася компанія з аналізу даних Redica Systems, яка отримує звіти про відповідність FDA.

“Ці проблеми свідчать про недостатню увагу до деталей”, – сказав старший експерт із якості Redica Systems Джеррі Л. Чепмен.

Лабораторні проблеми, виявлені інспекторами FDA, включали відсутність записів калібрування для таких інструментів, як pH-метр, який використовувався в одному з досліджень. В іншому дослідженні сім приладів, включаючи “монітор життєво важливих показників”, не були відкалібровані. 

Згідно з базою даних агентства, FDA не видало свого призначення, яке б вказувало на серйозність проблем, виявлених під час перевірки. Попри те, що виявлені проблеми є серйозними, їх не вважають достатньо значними, щоб виправдати найжорсткішу перевірку FDA, яка спонукає до дій, вважають експерти.

Відомо, що Neuralink проводила експерименти на сотнях тварин, включаючи мавп.

Нагадаємо, що минулого року Neuralink отримала дозвіл FDA на перше випробування імплантату компанії на людях.

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.