Фіцо звинуватив Україну в кібератаці на медичну компанію: МЗС спростувало обвинувачення

Джерело: Dennik, МЗС

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що національна медична страхова компанія стала мішенню “масованої кібератаки” і натякнув на можливу причетність України. Київ заперечив ці звинувачення.

Фіцо повідомив, що кібератака розпочалась сьогодні опівдні, і її метою, ймовірно, було отримання конфіденційної інформації про діагнози. За словами прем’єра, атака може загрожувати роботі електронних рецептів або доступу до медичної допомоги для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями чи онкологічними хворобами.

“У разі успіху це унеможливить надання медичної допомоги у Словаччині. На цей час ми успішно відбиваємо атаку, але не можемо повністю оцінити, що станеться в найближчі хвилини та години”, — зазначив Фіцо.

Роберт Фіцо заявив, що кібератака є прикладом того, як “ліквідуються непокірні уряди, що мають інший погляд на деякі речі”, передає Dennik. Прем’єр вважає, що “ця діяльність здійснюється представниками опозиції, неурядовими організаціями з-за кордону, іноземними інструкторами та засобами масової інформації”. У своїх припущеннях політик також згадав Україну та Європейський Союз.

Водночас Dennik зазначає, що йдеться не про “масовану кібератаку”, як стверджує прем’єр, а про фішинг — шахрайську спробу отримати конфіденційну інформацію.

Міністерство закордонних справ України відкинуло звинувачення у причетності до кібератаки на словацьку медичну страхову компанію.

“Категорично відкидаємо натяки на причетність України до кібератаки проти медичної страхової компанії в Словаччині. Вчергове закликаємо Премʼєр-міністра Словаччини Роберта Фіцо припинити шукати уявних ворогів у дружній до Словаччини та словацького народу Україні”, — йдеться у заяві МЗС.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.