Фінляндія планує заборонити в’їзд автомобілів з російською реєстрацією

Джерело: Yle

Фінляндія планує заборонити в’їзд легкових автомобілів з російською реєстрацією, як це зробили країни Балтії.

Про бажання Фінляндії слідувати загальній більш жорсткій лінії ЄС сьогодні має повідомити міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.

Рішення ґрунтується на політиці Європейської комісії, рекомендації щодо втілення якої були ухвалені тиждень тому. Забороняючи в’їзд легкових автомобілів, зареєстрованих в Росії, Єврокомісія має на меті запобігти ухиленню від санкцій.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна пояснив, що обмеження мають більший ефект, коли вони застосовуються разом, і це збільшує ціну, яку Росія платить за повномасштабну війну.

За інформацією Yle, автомобілі, в яких перебуває менше ніж десять осіб, зареєстровані в Росії, більше не зможуть перетинати кордон. Існують деякі винятки з цього правила. Однак інформації про те, коли саме заборона набуде чинності, немає.

Зазначається, що Фінляндія посилила свою візову політику через повномасштабну війну Росії в Україні. Рух на східному кордоні зменшився, але він все ще залишається відносно завантаженим.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.