Фінляндія розмістить військових НАТО біля кордону з Росією — ЗМІ
Джерело: Iltalehti
Влада Фінляндії вирішила розмістити на території країни бронетанкову бригаду НАТО з метою стримування зовнішніх загроз. Угруповання чисельністю 4000-5000 армійці і офіцерів вже формується і буде дислоковано у місті Міккелі, розташованому неподалік кордону з Росією, інформують джерела в Північноатлантичному альянсі та службах безпеки.
Зауважується, що Сили оборони Фінляндії та керівництво держави дійшли висновку, що країні потрібна присутність солдатів з країн НАТО на її території для посилення превентивного стримування.
До бригади приєднаються, зокрема, шведські та норвезькі військовослужбовці.
Очікується, що про розгортання нового натовського з’єднання представники альянсу та влади Фінляндії оголосять найближчими тижнями. Видання акцентує, що рішення вже прийнято.
Для керівництва військовими у Міккелі створюється штаб НАТО, котрий підпорядковується штаб-квартирі альянсу в Норфолку на східному узбережжі США.
Ми хочемо послати росіянам прямий сигнал – і зробити це публічно. Альянс дуже чіткий у своїй позиції: Росія становить загрозу євроатлантичному регіону, – наголосив заступник командувача Норфолкського штабу спільних операцій НАТО британський контр-адмірал Тім Генрі під час візиту до Міккелі.
На тлі повномасштабної війни Росії проти України Фінляндія у 2023 році вступила до НАТО, завершивши 75-річний період нейтралітету. Як результат, загальний кордон альянсу з Росією збільшився вдвічі, – до 2600 кілометрів.
- Міністрка закордонних справ Еліна Валтонен заявила, що Фінляндія поки що залишає кордон із Росією закритим.
- Фінська прикордонна служба розпочне відстежувати мобільні телефони та інші пристрої поблизу кордону з Росією, отримавши нові можливості для радіотехнічного спостереження. Це стало відповіддю на провокації з боку РФ, яка використовувала мігрантів з арабських та африканських країн для тиску на фінські КПП наприкінці 2023 року та на початку цього.
- 15 липня Швеція та Фінляндія перехопили два російських винищувачі над Балтійським морем. Центр повітряних операцій НАТО повідомив, що літаки летіли з Калінінграда до Росії.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.