Фінський суд конфіскував у жінки спідницю, якою вона здійснювала крадіжки

Джерело: Yle

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

За матеріалами справи, в листопаді 2023 року жінка та її спільниця хотіли вкрасти товари в магазині Tokmanni в районі Вуосаарі. Фігурантка заховала у велику оксамитову спідницю, три скляні вази, п’ять мисок, інший посуд і два роботи-пилососи. Загальна вартість майна склала близько €800.

Суд визнав жінок винними в замаху на крадіжку, оскільки вони залишили товари в іншому відділі магазину і покинули приміщення. Традиційні ромські спідниці обох фігуранток конфіскували та зʼясували, що принаймні одну з них переробили для крадіжок: внутрішні й зовнішні шви розпороли та зшили знизу так, щоб утворити велику приховану кишеню.

Власниця спідниці подала апеляцію у відповідь на це рішення, зазначивши, що її спідниця є частиною національного вбрання та важлива для ромської ідентичності. А втрату такого предмета одягу нібито вважають ганьбою як для самої людини, так і для її сімʼї.

Примітно, що жінку вже судили за крадіжки у 2021—2024 роках. Під час низки інцидентів 2022—2023 років вона ховала речі саме у спідницю. Апеляцію не задовольнили.

14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).