Флот Росії тренувався атакувати цілі в Європі ракетами, що несуть ядерні боєголовки — ЗМІ
Джерело: Financial Times
Російський флот проводив навчання з відпрацювання ракетних ударів по цілях у глибині Європи, використовуючи ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Інформація стала відомою завдяки секретним документам, підготовленим ще до початку повномасштабної війни.
У документах, датованих періодом з 2008 до 2014 року, містяться карти, на яких зазначено 32 потенційні цілі для російського флоту в Європі. Ці ракети можуть нести як звичайні, так і ядерні боєголовки.
Карти містять об’єкти в Норвегії, Німеччині та Великій Британії, серед яких військово-морські бази, радіолокаційні станції та об’єкти оборонної промисловості.
Документи також акцентують на високій маневреності російського флоту, що дозволяє йому здійснювати раптові удари з різних напрямків. Ядерна зброя, згідно з цими матеріалами, розглядається як засіб досягнення цілей у поєднанні з іншими видами озброєння.
У секретних матеріалах також згадується можливість використання демонстраційного ядерного удару в період загрози для залякування Західних країн. Такий удар повинен демонструвати готовність Росії до застосування ядерної зброї в реальному конфлікті.
- Сполучені Штати та Китай відновили напівофіційні переговори щодо ядерної зброї вперше за п’ять років, згідно з даними двох американських делегатів, які були присутні.
49-річного чоловіка з Куп’янщини визнали винним в ухиленні від призову службу під час мобілізації і його засуджено до трьох років позбавлення волі.
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International засудила рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні протипіхотні міни.
За даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада війська РФ вперше запустили по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), однак західні посадовці це заперечують.
19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобного дрона загинув грузинський доброволець Леван Лохішвілі.
У Збройних силах України створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК).