Фонд американського актора Джорджа Клуні подав до суду на російських військових

Джерело: BILD

Фонд американського актора Джорджа Клуні та його дружини Амаль Клуні Clooney Foundation for Justice подав до суду на російських військових.

Як розповіли у виданні, 1 червня до Федеральної прокуратури Австрії було подано позов з вимогою розслідувати злочини сексуального насильства та вбивства, скоєні російськими військами в Україні.

В основі лежать докази проти росіян, які у перші дні повномасштабного російського вторгнення захопили населений пункт на Київщині і зґвалтували там двох українських жінок.

Позов спрямований проти безпосередніх виконавців злочинів, а також семи командирів середньої та старшої ланки, визнаних підозрюваними.

Зазначається, що двох українок нетверезі росіяни у супроводі командира вночі забрали з їхніх домівок, бо “пацани просто хочуть розважитися”. Чоловіка однієї з жінок вони розстріляли, коли той спробував відбити дружину.

Згідно з позовом, після неодноразових зґвалтувань обом жінкам вдалося втекти та повернутися до своїх будинків. За кілька тижнів населений пункт було звільнено українськими військами. Одна з жінок залишилася там, інша виїхала до Австрії.

Австрійська некомерційна організація CEHRI провела докладний юридичний аналіз, який показав, що Австрія має повноваження розслідувати ці злочини як військові та злочини проти людяності і розглядати їх в австрійських судах.

“Злочини були скоєні в рамках широко поширеної та систематичної практики порушень прав людини щодо цивільного населення на територіях, окупованих російськими військами, що було детально задокументовано органами ООН та іншими організаціями”, — йдеться у заяві Фонду CFJ.

У справу включено докладні докази, зібрані під час виїзних розслідувань в Україні, а також комплексний аналіз даних із відкритих джерел, які використовуються для збору інформації про окремих злочинців, командні структури та інші докази.

“Цей випадок є, перш за все, свідченням неймовірної мужності двох українських жінок, які вирішили розповісти про це та добитися справедливості”, — прокоментуала Аня Нейстат, юридична директорка Ініціативи Європейського суду “Docket”.

CEHRI закликає австрійську владу розпочати кримінальні розслідування та видати міжнародні ордери на арешт підозрюваних.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.