Франція на запит України надаватиме гранти на відновлення критичної інфраструктури

Джерело: пресслужба ВР

Верховна Рада ратифікувала Грантову угоду між урядом України та урядом Французької Республіки щодо надання фінансової допомоги нашій державі для відновлення й підтримки критично важливої інфраструктури та пріоритетних секторів економіки.

Як зауважив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, в угоді мова про те, що фінансова допомога надаватиметься у вигляді грантів французького казначейства на запит уряду України.

Далі наш Кабмін буде використовувати ці ресурси для відновлення у певних напрямках економічної діяльності. Зокрема це критично важлива інфраструктура у таких сферах як енергетика, сільське господарство, в тому числі розмінування, цифрові технології тощо, – поінформував парламентарій.

Підписання Грантової угоди між урядом Французької Республіки та урядом України на 200 мільйонів євро відбулося 7 червня в Парижі під час візиту до Франції Президента Володимира Зеленського.

Раніше ми повідомляли, що 23 липня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини Мустафою Левентом Більгеном. Сторони зокрема обговорили співпрацю у відновленні українського енергосектору після російських атак.

  • Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.

Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.

 У ніч на 12 вересня, о 23:03 в результаті застосування РФ крилатих ракет, імовірно Х-22, з літаків Ту-22 було уражено цивільне судно, яке перебувало за межами Українського морського коридору та територіальних вод нашої країни.

Ще двом особам, підозрюваним у хуліганських діях щодо військового у Смілі, обрано запобіжні заходи – цілодобовий домашній арешт.

11 вересня в Єкатеринбурзі, Росія, біля контрольно-пропускного пункту військової частини, де дислокуються військовослужбовці Росгвардії, пролунав вибух. У Головному управлінні розвідки назвали це “актом відплати”.

Російські війська розпочали контраступ на території Курської області. Це підтвердили і Президент України, і міноборони ворога, і Інститут вивчення війни.