Франція на запит України надаватиме гранти на відновлення критичної інфраструктури

Джерело: пресслужба ВР

Верховна Рада ратифікувала Грантову угоду між урядом України та урядом Французької Республіки щодо надання фінансової допомоги нашій державі для відновлення й підтримки критично важливої інфраструктури та пріоритетних секторів економіки.

Як зауважив народний депутат, голова парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, в угоді мова про те, що фінансова допомога надаватиметься у вигляді грантів французького казначейства на запит уряду України.

Далі наш Кабмін буде використовувати ці ресурси для відновлення у певних напрямках економічної діяльності. Зокрема це критично важлива інфраструктура у таких сферах як енергетика, сільське господарство, в тому числі розмінування, цифрові технології тощо, – поінформував парламентарій.

Підписання Грантової угоди між урядом Французької Республіки та урядом України на 200 мільйонів євро відбулося 7 червня в Парижі під час візиту до Франції Президента Володимира Зеленського.

Раніше ми повідомляли, що 23 липня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини Мустафою Левентом Більгеном. Сторони зокрема обговорили співпрацю у відновленні українського енергосектору після російських атак.

  • Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.