Франція «найближчим часом» може ухвалити рішення про постачання Україні винищувачів Mirage – ЗМІ

Джерело: Intelligence Online
Після кількох місяців кропіткої роботи плани щодо постачання французьких винищувачів Україні вже набувають зрозумілої форми. Угода може бути досягнута вже найближчим часом.
Угода про отримання Україною деяких винищувачів-штурмовиків Mirage 2000D від ВПС Франції просувається вперед.
Зауважується, що делегація командувачів штабом ВПС України вирушила до Франції для узгодження деталей майбутньої домовленості, в межах якої вони отримають поки що невизначену кількість винищувачів Mirage 2000. Зокрема, Київ зацікавлений у спеціалізованій штурмовій версії Mirage 2000D.
Робота ведеться відповідно до попередніх домовленостей, яких президенти України та Франції Володимир Зеленський та Емманюель Макрон досягли у 2022 році. Кілька місяців тому французька сторона таємно почала навчати українських пілотів управлінню Mirage 2000D.
Mirage 2000D оптимізований для польотів на малих висотах та наземної атаки/підтримки та може нести блоки електронної розвідки ASTAC, удосконалені блоки лазерного наведення, а також запускати крилаті ракети SCALP-EG/Storm Shadow та бомби з лазерним наведенням.
3 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що під час розмови з главою Франції Емманюелем Макроном досяг “дуже важливої домовленості про навчання українських пілотів”. Франція має французькі військові літаки Rafale і реактивні літаки Mirage 2000.
Міністерство закордонних справ Франції заявило, що посилить військову підтримку України, зокрема у зміцненні можливостей протиповітряної оборони.
- 30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.
- Президент Франції Емманюель Макрон закликав Ізраїль брати більше участі в допомозі Україні. Ще він звертався і до інших демократичних країн світу.
- Макрон заявив, що готовий знову провести переговори з Путіним, коли “це буде корисним” та обговорити питання безпеки на території Європи.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.