Франція «найближчим часом» може ухвалити рішення про постачання Україні винищувачів Mirage – ЗМІ
Джерело: Intelligence Online
Після кількох місяців кропіткої роботи плани щодо постачання французьких винищувачів Україні вже набувають зрозумілої форми. Угода може бути досягнута вже найближчим часом.
Угода про отримання Україною деяких винищувачів-штурмовиків Mirage 2000D від ВПС Франції просувається вперед.
Зауважується, що делегація командувачів штабом ВПС України вирушила до Франції для узгодження деталей майбутньої домовленості, в межах якої вони отримають поки що невизначену кількість винищувачів Mirage 2000. Зокрема, Київ зацікавлений у спеціалізованій штурмовій версії Mirage 2000D.
Робота ведеться відповідно до попередніх домовленостей, яких президенти України та Франції Володимир Зеленський та Емманюель Макрон досягли у 2022 році. Кілька місяців тому французька сторона таємно почала навчати українських пілотів управлінню Mirage 2000D.
Mirage 2000D оптимізований для польотів на малих висотах та наземної атаки/підтримки та може нести блоки електронної розвідки ASTAC, удосконалені блоки лазерного наведення, а також запускати крилаті ракети SCALP-EG/Storm Shadow та бомби з лазерним наведенням.
3 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що під час розмови з главою Франції Емманюелем Макроном досяг “дуже важливої домовленості про навчання українських пілотів”. Франція має французькі військові літаки Rafale і реактивні літаки Mirage 2000.
Міністерство закордонних справ Франції заявило, що посилить військову підтримку України, зокрема у зміцненні можливостей протиповітряної оборони.
- 30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.
- Президент Франції Емманюель Макрон закликав Ізраїль брати більше участі в допомозі Україні. Ще він звертався і до інших демократичних країн світу.
- Макрон заявив, що готовий знову провести переговори з Путіним, коли “це буде корисним” та обговорити питання безпеки на території Європи.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського виробництва.
На сайті Верховної Ради України зареєстрована петиція з вимогою звільнити Данила Гетманцева з посади Голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики зокрема через законодавчі ініціативи нардепа.
Служба безпеки України спільно з Національною поліцією встановила 497 осіб, котрі вчиняли підпали автомобілів військовослужбовців, обʼєктів “Укрзалізниці”, а також встановлювали саморобні вибухівки, влаштовуючи теракти із посяганням на життя військових і поліціянтів, повідомив перший заступник Голови СБУ Сергій Андрущенко під час спільного брифінгу з начальником Національної поліції Іваном Вигівським.
5 лютого міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
Суд у США ухвалив рішення, дозволивши судовий розгляд проти російського Сбербанку, визнавши його фінансування бойовиків “ДНР” достатньою підставою для зняття суверенного імунітету. Позов подала сім’я 18-річного американця Куїнна Шансмана, котрий загинув унаслідок збиття літака рейсу MH17 над Донбасом у 2014 році.