Франція передала обладнання українським фахівцям для збору доказів екозлочинів РФ

Джерело: Офіс генпрокурора

Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.

У пресслужбі уточнили, що це стало можливим завдяки зусиллям французького уряду, Проєкту ЄС “Право-Justice” та Представництва ЄС в Україні.

В.о. Генерального прокурора Олексій Хоменко висловив вдячність Франції та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Французької Республіки в Україні Гаелю Весьєру, а також Представництву ЄС в Україні за їхню непохитну підтримку, відзначивши плідну співпрацю з Проєктом ЄС з розслідування воєнних злочинів РФ.

На сьогодні розслідуються 222 воєнні злочини проти довкілля та 14 випадків екоциду. Серед пріоритетів органів прокуратури – захист довкілля через ефективні механізми притягнення держави-агресора до відповідальності, — додали у повідомленні.

Зауважимо, днями українська делегація звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.

Нещодавно у Міндовкіллі повідомили, що Росія завдала екологічних збитків на понад 65 мільярдів доларів.

Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид. 

Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.

Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.

У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.