Франція передала обладнання українським фахівцям для збору доказів екозлочинів РФ

Джерело: Офіс генпрокурора
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.
У пресслужбі уточнили, що це стало можливим завдяки зусиллям французького уряду, Проєкту ЄС “Право-Justice” та Представництва ЄС в Україні.
В.о. Генерального прокурора Олексій Хоменко висловив вдячність Франції та особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Французької Республіки в Україні Гаелю Весьєру, а також Представництву ЄС в Україні за їхню непохитну підтримку, відзначивши плідну співпрацю з Проєктом ЄС з розслідування воєнних злочинів РФ.
На сьогодні розслідуються 222 воєнні злочини проти довкілля та 14 випадків екоциду. Серед пріоритетів органів прокуратури – захист довкілля через ефективні механізми притягнення держави-агресора до відповідальності, — додали у повідомленні.
Зауважимо, днями українська делегація звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
Нещодавно у Міндовкіллі повідомили, що Росія завдала екологічних збитків на понад 65 мільярдів доларів.
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.