Французькі депутати закликали міністра оборони направити військових інструкторів в Україну

Джерело: Фредерік Петі/X

П’ятеро французьких депутатів від різних політичних груп звернулися до міністра оборони країни Себастьяна Лекорню із закликом відправити військових інструкторів в Україну.

У спільному листі парламентарі наголосили, що жорстокість боїв і зростаючий тиск з боку Росії на Донбасі змушують вважати, що навчання, котрі проводить французька армія на території Франції та Польщі, “мають продовжуватися вже безпосередньо на українській землі”.

Ми підтримуємо пропозицію створення європейської коаліції з надання військових інструкторів Україні. Франція може стати рушійною силою цієї коаліції разом із військовими Великої Британії, Польщі, країн Балтії та Скандинавії, — мовиться у заклику.

Депутати аргументували, що у той час, як Російська Федерація залучає тисячі північнокорейських солдатів для боротьби проти української армії, відповідь має полягати у збільшенні прямої підтримки України.

Ми не закликаємо відправляти солдатів для участі в бойових діях проти російської армії, але виступаємо за направлення військових інструкторів, які навчатимуть українських солдатів на їхній території, захищаючи так їхню цілісність і наші демократичні цінності, — наголосили союзники.

У заклику додали, що з огляду на можливі перспективи переговорів, Франція та європейські країни не повинні демонструвати слабкість чи дозволяти Кремлю диктувати свої “червоні лінії”, резюмуючи, що навчання на території України сьогодні є важливим для “підтримки обороноздатності, захисту життів та перемоги в цій війні”.

Раніше президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.

Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.

У червні стало відомо, що Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.

У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.

 

Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид. 

Заморожена війна РФ проти України, на думку експрезидента Польщі Александра Квасневського, грає на руку Путіну, дозволяючи Росії зміцнити армію та продовжувати агресію.

Люксембург вперше в історії спрямовує значні кошти на пряме фінансування озброєння для України, виділивши понад 200 млн євро з лютого 2022 року та ще 80 млн євро на 2025 рік, заступниця голови комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок звинуватила Китай у постачанні Росії озброєння для війни проти України, а також загрозі миру в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні.

У листопаді 2024 року російська армія зазнала найбільших безповоротних і санітарних втрат у живій силі від початку широкомасштабного вторгнення – 45 720 військових. Це чисельність умовно понад трьох мотострілецьких дивізій сухопутних військ армії РФ.