Французькі депутати закликали міністра оборони направити військових інструкторів в Україну
Джерело: Фредерік Петі/X
П’ятеро французьких депутатів від різних політичних груп звернулися до міністра оборони країни Себастьяна Лекорню із закликом відправити військових інструкторів в Україну.
У спільному листі парламентарі наголосили, що жорстокість боїв і зростаючий тиск з боку Росії на Донбасі змушують вважати, що навчання, котрі проводить французька армія на території Франції та Польщі, “мають продовжуватися вже безпосередньо на українській землі”.
Ми підтримуємо пропозицію створення європейської коаліції з надання військових інструкторів Україні. Франція може стати рушійною силою цієї коаліції разом із військовими Великої Британії, Польщі, країн Балтії та Скандинавії, — мовиться у заклику.
Депутати аргументували, що у той час, як Російська Федерація залучає тисячі північнокорейських солдатів для боротьби проти української армії, відповідь має полягати у збільшенні прямої підтримки України.
Ми не закликаємо відправляти солдатів для участі в бойових діях проти російської армії, але виступаємо за направлення військових інструкторів, які навчатимуть українських солдатів на їхній території, захищаючи так їхню цілісність і наші демократичні цінності, — наголосили союзники.
У заклику додали, що з огляду на можливі перспективи переговорів, Франція та європейські країни не повинні демонструвати слабкість чи дозволяти Кремлю диктувати свої “червоні лінії”, резюмуючи, що навчання на території України сьогодні є важливим для “підтримки обороноздатності, захисту життів та перемоги в цій війні”.
Nous sommes 5 députés, de 5 groupes politiques différents, à avoir écrit à @SebLecornu, ministre des Armées 🇫🇷, pour envoyer des instructeurs militaires français en #Ukraine 🇺🇦
La dureté des combats et la pression russe croissante dans le Donbass nous conduisent à penser que les… pic.twitter.com/cxWcN5BFkM
— Frédéric Petit 🇺🇦 (@fpetitAN) November 29, 2024
Раніше президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
У червні стало відомо, що Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.
У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.
- Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру, сказав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі у газетній статті, участь в написанні якій брав також його колега Жан-Ноель Барро.
- Франція має намір спорядити Силам оборони України шість винищувачів Mirage 2000-5F спільно з додатковими бомбами AASM. Раніше Париж анонсував передачу лише трьох літаків.
- Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей. Літаки зможуть нести ракети класу “повітря-земля”.
Норвегія у 2025 році виділить Україні 164 млн норвезьких крон (приблизно 14,4 млн доларів) на навчання та роботу з собаками-саперами для розмінування українських територій.
Війська РФ здійснили атаку за допомогою дрона на мікроавтобус, що рухався автодорогою поблизу Наддніпрянського в Херсонському районі.
До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.
Від ночі 8 січня російська армія здійснила 7 обстрілів прикордонних територій Сумщини. Внаслідок атак у Шосткинській громаді одна особа отримала поранення.
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.