Французькі видавці преси подали до суду на соцмережу X
Джерело: Le Monde
Французькі видавничі групи Le Figaro, Le Monde, та Les Echos-Le Parisien викликали до суду соціальну мережу Х Ілона Маска. Зокрема вони звинувачують Х у безоплатному використанні їхнього контенту, а, отже, у порушенні норм суміжних прав.
“Використання контенту, створеного нашими 700 журналістами, має підлягати винагороді відповідно до Європейської директиви про суміжні права. X та інші платформи, які генерують трафік і дохід від нашого контенту, повинні дотримуватися цієї директиви. Йдеться про захист якісної інформації, що є основою нашої демократії”, – наголосив генеральний директор групи Les Echos-Le Parisien П’єр Луетт.
Раніше ці газети, а також Agence France-Presse (AFP), викликали соцмережу X та її французьку дочірню компанію до суду в порядку спрощеного провадження, критикуючи її за небажання вести переговори.
Як розповіли в агенції, 24 травня суддя виніс вердикт на їхню користь. Він зобов’язав соціальну мережу протягом двох місяців надати низку комерційних даних, які дозволять оцінити дохід, який вона отримує від контенту.
“X/Twitter досі не виконала це рішення, демонструючи тим самим своє незмінне бажання ухилитися від своїх юридичних зобов’язань”, – заявили газети.
Минулої п’ятниці близько п’ятдесяти французьких видань подали подібні позови також на компанію Microsoft, а видання Le Figaro ще і на Linux.
Суми претензій медіагруп до цифрових платформ та соціальних мереж, за словами журналістів, можуть сягнути кількох десятків мільйонів євро, включаючи заборгованість.
- Видання The Guardian оголосило, що більше не вестиме офіційну сторінку в соціальній мережі X (колишній Twitter). Акаунт медіа мав 10,8 млн підписників.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 травня. Загалом від початку цієї доби відбулося 135 боєзіткнень.