Французького пілота засудили за те, що він випадково вбив парашутиста крилом літака

Джерело: CNN

Кримінальний суд у Монтобані у Франції в четвер, 23 листопада, засудив 64-річного французького пілота до одного року умовно за ненавмисне вбивство парашутиста крилом свого літака.

Інцидент стався в липні 2018 року над невеликим містечком Булок, поблизу міста Тулуза на південному заході країни, згідно зі звітом про розслідування, опублікованим Французьким бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації в 2020 році.

“Зіткнення відбулося між першим парашутистом у вінгсьюті та лівим крилом літака через кілька секунд після того, як він вистрибнув із літака. Вінгсьют-парашутист від удару загинув”, – йдеться в повідомленні.

У швейцарському літаку Pilatus PC-6 перебували 10 парашутистів і один тренер, а 40-річний потерпілий був першим, хто вистрибнув з літака, йдеться в повідомленні.

Пілот подумав, що відійшов від траєкторії спуску парашутистів після повороту ліворуч, але лише через кілька секунд він відчув сильний поштовх “і зрозумів, що вдарив одного з парашутистів”, – йдеться у звіті.

Другий парашутист мав камеру, яка знімала весь процес падіння.

Згідно з повідомленням, пілот, якому на момент аварії було 58 років, летів сам того дня, порушуючи його медичну довідку, яка забороняла йому літати самостійно.

Триває сімсот тридцять третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти нашої держави. Протягом доби відбулося 79 бойових зіткнень.

УПЦ Московського патріархату відмовила українським військовим капеланам та українським захисникам у доступі до печер Києво-Печерської Лаври. Оборонці мали намір помолитися за загиблих побратимів у річницю повномасштабного вторгнення росіян.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.