На Майдані Незалежності відбувся марш на підтримку полонених військовослужбовців

Джерело: Букви

3 грудня на Майдані Незалежності у Києві провели акцію Free Azov на підтримку українських військовополонених. Рідні та друзі зокрема й захисників “Азовсталі”, вимагали звільнення військовослужбовців, котрих утримує Росія, нехтуючи законами Міжнародного гуманітарного права.

Світлини з акції у загальний доступ надав український військовий, захисник Маріуполя, фотограф Дмитро Козацький.

На акцію на Майдані Незалежності зібралося близько 200 осіб, які розтягнувся по обидва боки вздовж Хрещатика.

Тримаючи прапори та плакати, рідні полонених, друзі та просто небайдужі, котрі долучилися до акції, закликали звільнити військових, які вже півтора року перебувають у російському полоні.

Марш на підтримку влаштували родини військовополонених оборонців Маріуполя.

Зауважимо, за підсумками проведення восьми засідань Комісії з питань встановлення факту полону, встановлено факт позбавлення волі щодо 4337 осіб (3574 військових та 763 цивільних). З яких 1953 – звільнені з полону.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.