FT: Доктрину ядерної зброї РФ викладено у сценаріях підготовки до вторгнення Китаю
Джерело: FT
Російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.
За словами експертів, котрі перевіряли та аналізували папери, секретні документи, з якими ознайомилися журналісти Financial Times, описують поріг для використання тактичної ядерної зброї, який є нижчим, ніж Росія будь-коли публічно визнавала.
Критерії для потенційної ядерної відповіді варіюються від вторгнення ворога на територію РФ до більш конкретних тригерів, таких як знищення 20% російських стратегічних підводних човнів з балістичними ракетами.
Це перший випадок, коли ми бачимо подібні документи у відкритому доступі, – зазначив Олександр Габуєв, директор Євразійського центру Карнегі Росії в Берліні. – Вони свідчать, що оперативний поріг для використання ядерної зброї досить низький, якщо бажаного результату не можна досягти звичайними засобами.
Російська тактична ядерна зброя призначена для обмеженого використання на полі бою в Європі та Азії, на відміну від більшої “стратегічної зброї”, призначеної для націлювання на США.
Хоча файли датуються десятирічною давниною, експерти стверджують, що вони залишаються актуальними для нинішньої російської військової доктрини. Документи показали FT західні джерела. Оборонні плани виявляють глибокі підозри щодо Китаю серед московської еліти безпеки.
Росія і Китай поглибили своє партнерство, особливо після того, як Сі Цзіньпін прийшов до влади в Пекіні у 2012 році. Війна проти України зміцнила статус Росії як молодшого партнера у російсько-китайських відносинах, а Пекін кинув Москві життєво важливий економічний рятівний круг на тлі західних санкцій. Проте, навіть коли країни зблизилися, навчальні матеріали показують, що Східний військовий округ Росії відпрацьовував численні сценарії, що зображували китайське вторгнення.
Зокрема в одному з навчань, які окреслюють гіпотетичну атаку Китаю, зазначається, що Росія, названа “Північною Федерацією” для цілей військової гри, може відповісти тактичним ядерним ударом, щоб зупинити “Південь” від просування другої хвилі сил вторгнення.
Хоча Москва наблизилася до Пекіна після військових ігор і перекинула сили зі сходу в Україну, вона продовжувала нарощувати свою східну оборону.
Росія продовжує зміцнювати та тренувати свої ядерні сили на Далекому Сході поблизу кордону з Китаєм, – заявив Вільям Альберк, директор зі стратегії, технологій і контролю над озброєннями в Міжнародному інституті стратегічних досліджень. – Багато з цих систем мають дальність лише для удару по Китаю.
- Голові правління російського “Газпрому” Олексію Міллеру залишається лише мріяти про такі об’єми продажу газу до Китаю, скільки до повномасштабної війни РФ направляла до Європи. Наразі ж навіть збільшення цих постачань зможе компенсувати всього 11% втраченого ринку.
- Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg.
- Китай покращує свої дипломатичні відносини з Узбекистаном і 24 січня запропонував тіснішу співпрацю в низці проєктів, включаючи центральноазійську залізницю, яка відкриє новий торговельний шлях, оскільки вантажовідправники уникають сухопутного сполучення через Росію.
- Китайська асоціація охорони дикої природи співпрацює з Національним зоопарком у Вашингтоні у межах домовленості, яка може повернути більше панд до Сполучених Штатів, що свідчить про покращення дипломатичних відносин між двома наддержавами.
У Нігерії щонайменше 67 людей, багато з яких діти, загинули на трьох різдвяних благодійних заходах протягом останніх днів.
Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.
Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
Внаслідок сходження лавини в районі гірськолижного курорту Паландокен, що на північному сході Туреччини, загинула людина.