FT: Партнери обговорюють «німецьку модель» у межах мирного плану щодо України

Джерело: Financial Times

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

За гіпотетичного сценарію Україна та союзники юридично не визнають контроль над окупованими регіонами та анексованим Кримом, щоб не заохочувати подальшу агресію з боку Росії. Схожу модель реалізували під час Холодної війни, коли частина Німеччини була членом НАТО.

Нібито це рішення вже прийняте західними і українськими офіційними особами. Це буде мовчазна згода на те, що ці землі мають бути повернуті дипломатичними засобами в майбутньому.

Водночас прихильники цієї ідеї визнають, що Москва відмовиться від такого плану і продовжить ескалацію, оскільки президент РФ Володимир Путін заявляв, що однією з умов припинення вогню має бути відмова від членства в НАТО.

Наприкінці серпня Зеленський повідомив про розробку “плану перемоги” України, який буде представлений США. Він містить п’ять пунктів, зокрема операцію в Курській області. Глава держави пообіцяв, що “докладний план закінчення війни” буде готовий до другого Самміту миру.

Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.

Своєю чергою, Путін називав Індію серед трьох країн (поряд із Китаєм та Бразилією), з якими він перебуває у “постійному контакті” з питання врегулювання війни. Його прессекретар Дмитро Пєсков заявив у понеділок, що Довал буде в Москві на зустрічі високих представників країн БРІКС, котрі займаються питаннями безпеки.

Про те, що Індія та Китай можуть зіграти роль у вирішенні конфлікту, заявила у вихідні на зустрічі із Зеленським прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні. Пекін раніше також призначив спецпредставника щодо врегулювання війни РФ проти України, але його діяльність не призвела до жодних зрушень.

  • У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
  • Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
  • Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

Президент Володимир Зеленський, наголосивши на пріоритетності розвитку власного виробництва в Україні, підтвердив намір призначити нинішнього главу уряду Дениса Шмигаля новим очільником Міноборони.

Президент США Дональд Трамп 14 липня оголосив про різке збільшення збройових постачань країнам НАТО у межах нового плану озброєння України. Угода передбачає постачання ракет, засобів ППО та артилерійських снарядів, котрі зрештою мають спорядити Києву.

14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рубіо, президент США Дональд Трамп заявив, що збирається надсилати “найсучаснішу зброю” Альянсу, котрий зможе передати її Україні.

Законопроєкт про повну амністію за злочини в оборонці отримав пом’якшену версію. Втім, нова версія аналогічно блокує розслідування корупційних схем, попереджають у Центрі протидії корупції.